زیرساخت محوطه‌های تاریخی آذربایجان غربی نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: تامین زیرساخت بناهای تاریخی و مسیر دسترسی به اثار جهانی و تفرجگاههای استان نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار سالانه است. جلیل جباری در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ۳۰ مورد از این زیر ساخت‌ها سال گذشته در شهرهای مختلف استان مرمت شد تا محلی […]

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: تامین زیرساخت بناهای تاریخی و مسیر دسترسی به اثار جهانی و تفرجگاههای استان نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار سالانه است.
جلیل جباری در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ۳۰ مورد از این زیر ساخت‌ها سال گذشته در شهرهای مختلف استان مرمت شد تا محلی برای استراحت و استقرار گردشگران باشد.
وی با اشاره به حفاطت و صیانت بناهای تاریخی اظهار کرد: این موارد در دستور کار است و سالانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای حفاظت و صیانت از بناهای تاریخی اعتبار مورد نیاز است و امسال مرمت ۸۰ بنای تاریخی در این فصل در برنامه گنجانده شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: چندین پیشران برای استان تعریف کردیم و در حال پیگیری روند اجرایی شدن آنها هستیم و تلاش می‌شود این پروژه‌ها در سال جاری ادامه یابد.
وی ادامه داد: مرمت حجرات ضلع شرقی مسجد جامع یکی از این طرح‌های مهم است که تا شهریور ماه به اتمام می‌رسد.
به گفته جباری، شروع عملیات حجرات ضلع شمال مسجد امسال با مشارکت شهرداری ارومیه انجام می‌شود و انجام مطالعات باستان‌شناسی در محدوده میدان امام (ره) ارومیه، بدون هیچ محدودیتی در این زمینه برای علاقمندان و سرمایه گذاران انجام خواهد شد
آذربایجان غربی دارای بیش از یکهزار و ۷۰۰ بنای تاریخی، محوطه و تپه باستانی است.