ستاد مبارزه با جرایم انتخاباتی آذربایجان‌شرقی تخلفات را رصد می کند

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی گفت: ستاد مرکزی مبارزه با جرایم انتخاباتی این استان با دقت و حساسیت خاص هرگونه تخلفات احتمالی نامزدها و هواداران آنها را رصد می کند.

احمد موقری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، از تشکیل ستادهای فرعی مبارزه با جرایم انتخاباتی در تمام شهرستان ها و حوزه های انتخابیه آذربایجان شرقی خبر داد و افزود: ستاد مرکزی تاکنون تعداد چهار جلسه برگزار کرده است که ماحصل آن ۳۸ مصوبه است که در کنار آن ستادهای شهرستانی نیز تاکنون ۵۶ جلسه با تعداد ۲۹۴ مصوبه را برگزار کرده اند.

وی تذکر به مدیران دولتی در خصوص عدم ورود به صحنه انتخابات و فعالیت علیه یا له نامزدی خاص و تبلیغات زودهنگام تعدادی از نامزدها را از جمله مهمترین رئوس فعالیت ستاد مبارزه با جرایم انتخاباتی در زمان حاضر عنوان کرد.

موقری با تاکید بر اینکه تخلفات احتمالی نامزدهای مجلس شورای اسلامی توسط ستاد مرکزی و فرعی مبارزه با جرایم انتخاباتی آذربایجان شرقی رصد و کنترل می شود، یادآور شد: باید توجه داشت که خروجی مصوبات آینده این ستادها در تایید صلاحیت نامزدها نقش آفرین و تعیین کننده خواهد بود.

وی تبلیغات زودهنگام، توهین و تهمت به رقبا و پرداختن به مسایل تفرقه انگیز را از جمله مصادیق مهم تخلفات انتخاباتی بیان و اظهار کرد: ستاد مرکزی مبارزه با جرایم انتخاباتی مستقر در دادگستری آذربایجان شرقی با هرگونه مظاهر تخلفاتی به شدت برخورد می کند.

موقری از رسانه های گروهی و جامعه خبری درخواست کرد دقت کافی و لازم را داشته باشند و در انتشار اخبار انتخاباتی فقط به مسایل حرفه ای با محوریت ترغیب و تشویق آحاد مردم برای حضور در پای صندوق های رای پرداخت کنند.

وی تلاش برای بسترسازی حضور آحاد مردم در انتخابات را وظیفه اصلی دستگاه ها و رسانه دانست و ادامه داد: ما در این رابطه وظیفه داریم تا برای هر چه پرشورتر و سالم تر برگزار شدن انتخابات تلاش کنیم، چون این انتخابات سرنوشت چهار سال آینده کشور را تعیین خواهد کرد.

موقری افزود: ستاد مرکزی مبارزه با جرایم انتخاباتی در دادگستری کل آذربایجان شرقی با هدف برگزاری انتخابات توأم با آرامش، سلامت، امنیت و حضور حداکثری مردم تشکیل شده تا از تخلفات و جرایم انتخاباتی نامزدها و طرفداران آن ها پیشگیری کند.

به گزارش ایرنا، دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری روز جمعه یازده اسفند ماه برگزار می شود.

آذربایجان شرقی با جمعیت چهار میلیون و ۲۰۰ هزار نفر و ۲۲ شهرستان، در مجلس شورای اسلامی دارای ۱۹ کرسی از ۱۳ حوزه انتخابیه است و این استان در مجلس خبرگان رهبری نیز پنج عضو دارد.

افزون بر سه میلیون نفر در آذربایجان شرقی واجد شرایط رای دادن هستند.

About Author