سرمایه‌گذاران گردشگری منتظر پرداخت ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات باشند

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه اشتغالزایی در سفر اخیر رئیس جمهور به اردبیل این تسهیلات با اولویت در دستور پرداخت است.
ولی اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: در سفر اخیر رئیس جمهور به استان اردبیل ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه اشتغالزایی مصوب شد که بخشی از این تسهیلات به صورت قرض‌الحسنه برای فعالان حوزه گردشگری پرداخت می‌شود تا طرح توسعه گردشگری گیلارلو، تازه‌کند گرمی و انگوت نیز رونق چندین برابری پیدا کنند.
وی تصریح کرد: در کنار بهره‌برداری معمول از سدها در تأمین آب شرب و کشاورزی ضروری است از بستر فراهم شده در این زمینه برای جذب گردشگران، علاقمندان به طبیعت و سازه‌های اجرا شده استفاده کرد.
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: قرار است سه میلیارد تومان برای تکمیل سد گیلارلو هزینه شود که این مبلغ مازاد سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی است که پیش از این بنیاد علوی برای تکمیل این پروژه اختصاص داده است.
اسماعیلی حمایت و پشتیبانی بنیاد علوی را از طرح‌های اشتغالزا، کارآفرین و رفع محرومیت در گرمی و انگوت یادآور شد و افزود: حرکت‌های مؤثری در چند سال اخیر به همت این نهاد انقلابی انجام شده و در تلاش هستیم از توان این مجموعه انقلابی و ارزشی در جهت رفع محرومیت گرمی در حوزه‌های مختلف استفاده کنیم.
وی شهرستان نوپای انگوت را نیازمند حمایت و پشتیبانی در مسیر توسعه روزافزون توصیف کرد و ادامه داد: از طریق منابع ملی و استانی سعی خواهیم کرد در سال‌های آینده زیرساخت‌های توسعه این شهرستان را در ابعاد مختلف مهیا کرده و نمایندگی ادارات را در انگوت مستقر کنیم.

About Author