سرمایه گذاری در بخش کشاورزی متناسب با سهم آن در تجارت کشور نیست

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی کم بودن میزان سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی را یکی از چالش‌های این حوزه دانست و گفت: سرمایه گذاری در بخش کشاورزی متناسب با سهم آن در تجارت نیست.

اکبر فتحی در سومین گردهمایی مدیران روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی در تبریز، جایگاه آذربایجان شرقی در حوزه کشاورزی را مرهون تلاش‌های کشاورزان، پرورش دهندگان دام و طیور، کارکنان جهاد کشاورزی، مروجان و همه فعالان حوزه کشاورزی در استان دانست و خاطرنشان کرد: در ساختار جهاد کشاورزی همه بخش‌ها و سازمان‌های تابعه در کنار کشاورزان و فعالان این عرصه تلاش می‌کنند تا تولید بیش از پنج میلیون تن محصولات کشاورزی محقق شود.

وی امنیت غذایی را تهیه غذای سالم و کافی توصیف کرد و افزود: اگر همکاران روابط عمومی موفق به ایفای وظایف خود نشوند و در حوزه تبیین موفق عمل نکنند، به اهدافی که در حوزه امنیت غذایی تعریف کرده ایم، دست پیدا نخواهیم کرد.

رئیس جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی دستیابی به امنیت غذایی را با محدودیت‌های منابع آب و خاک مواجه دانست و گفت: در شرایطی که توسعه منابع امکان پذیر نیست باید با بهبود عملکرد در واحد سطح به امنیت غذایی دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به ساختار ترویجی وزارت جهاد کشاورزی، اظهار کرد: نمی‌توان روابط عمومی را از آرمان‌ها و رسالت‌های ترویجی وزارت جهاد کشاورزی تفکیک کرد.

فتحی تحقق عملکرد شایسته را مرهون تلاش‌ها روابط عمومی دانست و افزود: با فعالیت‌های روابط عمومی بود که توانستیم در سال گذشته حوزه کشاورزی را به سرمایه گذاران شناسانده و سرمایه قابل توجهی را جذب بخش کشاورزی کنیم که در این راستا ۱۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری سال گذشته به بهره برداری رسید و ۱۸ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نیز در دست اجراست که بین ۱۰ تا ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با تجلیل از عملکرد اداره روابط عمومی جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: هماهنگی و همکاری بسیار خوبی بین روابط عمومی سازمان و ادارات تابعه وجود دارد و در نتیجه این همکاری‌ها بود که روابط عمومی سازمان موفق شد سال گذشته پنج مقام برتر کشوری و استانی در حوزه روابط عمومی را کسب کند.

About Author