صدور سند برای بیش از ۳۰۰۰ واحد روستایی درلرستان

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان از صدور سند برای بیش از ۳۰۰۰ واحد روستایی در استان خبر داد.
به گزارش ساقی آذربایجان مهندس مسعود رضایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از ابتدای آغاز طرح سنددار کردن واحدهای مسکونی روستایی در لرستان ۸۱ هزار سند صادر شده است.وی اضافه کرد: برای امسال تعهد داریم که ۸۰۰۰ واحد مسکونی روستایی استان را سنددار کنیم.
مدیرکل بنیاد مسکن لرستان بیان کرد: از مجموع ۸۰۰۰ واحدی که تعهد کردیم تاکنون بیش از ۳۰۰۰ واحد مسکونی روستایی سنددار شدند.
رضایی اضافه کرد: کار مشترکی که با همکاری ثبت اسناد استان قرار است در استان انجام دهیم تک برگ کردن سندهای روستایی است.وی افزود: براین اساس اسناد دفترچه‌ای که در سال‌های گذشته برای واحدهای مسکونی روستایی باید به لحاظ ضوابط ابلاغی قانون جدید شوند.
مدیرکل بنیاد مسکن لرستان ادامه داد: در این راستا توافقی با ثبت اسناد لرستان داشتیم و بناست که بنیاد مسکن پرونده‌های قبلی را بررسی و چنانچه مشکلی نداشته باشند نسبت به تک برگ کردن این اسناد اقدام کند.
رضایی عنوان کرد: متقاضیان برای تک برگ کردن اسناد خود باید به بنیاد مسکن استان مراجعه کنند تا ابتدا پرونده‌های آنها بروز شود.
وی تضمین مالکیت و ارزش دادن به تثبیت مالکیت خانه‌های مسکونی، جلوگیری از تعارض مالکان، وجود وثیقه‌ای مطمئن برای اخذ تسهیلات، جلوگیری از مهاجرت جامعه روستایی به شهرها، برنامه‌ریزی موثر در بازار خرید و فروش و قانونمندکردن این فعالیت و همچنین تسریع در امر آموزش و بهداشت، را از نتایج اجرای طرح سنددار کردن واحدهای مسکونی روستایی برشمرد.
این مسئول با بیان اینکه جلوگیری از نزاع و اختلافات ملکی، ارتقای توسعه پایدار و پشتیبانی از مدیریت محیط‌زیست، خودکفایی در امر تولید محصولات کشاورزی، برقراری نظام مالیاتی برای معاملات و اسناد مالکیت، محرومیت‌زدایی روستایی از دیگر نتایج اجرای این مهم است، بیان کرد: داشتن اموال باعث افزایش مشارکت و فعالیت در روستاها می‌شود که خود توسعه پایدار را به همراه خواهد داشت.

About Author