ضرب و شتم مامور یگان حفاظت منابع طبیعی در خداآفرین

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خداآفرین از ضرب و شتم مامور یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان توسط متخلفان خبر داد و گفت: ضاربان این مامور دستگیر شدند.

متخلفان و متصرفان اراضی ملی و منابع طبیعی دیروز جمعه مأمور یگان حفاظت منابع طبیعی در شهرستان خداآفرین را در حین انجام مأموریت در اطراف یکی از معادن شن و ماسه مورد ضرب و شتم قرار دادند.

در پی وصول گزارش تخریب منابع طبیعی، مأمور یگان بلافاصله به محل اعزام شدند که متأسفانه با ممانعت متصرفان و مخربان منابع طبیعی مواجه شده و وی را حین انجام مأموریت محوله مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند.

بلافاصله نیروی مرزبانی منطقه را در جریان واقعه قرار دادیم و همکاران مرزبانی با حضور در محل، با متخلفان برخورد کردند، اما افراد متخلف در حضور نیروی مرزبانی باز هم به اشتباه خود اصرار کرده و مجدداً متعرض همکار یگان حفاظت منابع طبیعی و همچنین دیگر همکاران حاضر در محل تخلف شدند.

امیدنیا ادامه داد: با دستور دادستان خداآفرین، ضاربان بازداشت شدند و اقدامات قانونی و برخورد با ضاربان و همچنین تصرف و تخریب منابع طبیعی از سوی آنها در حال پیگیری است.

وی با اشاره به اینکه موضوع در سریع‌ترین زمان به مرکز استان اعلام شده است، گفت: گزارش تکمیلی پرونده تخریب روز گذشته و تخریب‌های ماقبل آن به اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان جهت پیگیری قانونی ارسال می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی نیز خواستار پیگیری سریع موضوع و برخورد قاطع با متخلفان شد.

سیروس داودی، ضمن تماس با فرماندار شهرستان خداآفرین موضوع ضرب و شتم مأمور یگان حفاظت اداره منابع طبیعی این شهرستان را پیگیری کرد و فرماندار خداآفرین دستورات لازم برای هماهنگی در این خصوص را صادر کرد.

فرماندار خداآفرین نیز به همراه ریاست و کارکنان منابع طبیعی شهرستان از مأمور مصدوم اداره منابع طبیعی عیادت کردند.

علی اکبر نکونام در این دیدار ضمن تقدیر از زحمات و ایثارگری‌های نیروهای خدوم اداره منابع طبیعی و ابراز تأسف از اقدام زیاده خواهان و متجاوزان به حقوق عمومی، خطاب به رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری خداآفرین تاکید کرد: از طریق مراجع قضائی تا حصول نتیجه این موضوع پیگیری می‌شود تا فرصت طلبان حاشیه امن خود را از دست بدهند و مأموران جان بر کف منابع طبیعی با دلگرمی بیشتری به انجام وظیفه بپردازند.

About Author