ضرورت توسعه فضای سبز در آذربایجان‌غربی

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر لزوم توجه همگانی به نگهداشت فضای سبز و منابع طبیعی استان گفت: توسعه فضای سبز و جنگلی در استان یک ضرورت است و باید برای این مهم برنامه ریزی داشته باشیم. به گزارش ساقی آذربایجان محمدصادق معتمدیان در مراسم کاشت نهال سیب و گیلاس در محوطه استانداری آذربایجان غربی، […]

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر لزوم توجه همگانی به نگهداشت فضای سبز و منابع طبیعی استان گفت: توسعه فضای سبز و جنگلی در استان یک ضرورت است و باید برای این مهم برنامه ریزی داشته باشیم.
به گزارش ساقی آذربایجان محمدصادق معتمدیان در مراسم کاشت نهال سیب و گیلاس در محوطه استانداری آذربایجان غربی، گفت: باید با یک برنامه منسجم و جهشی به دنبال توسعه عرصه‌های جنگلی استان و رسیدن به میانگین مطلوب کشوری باشیم.
معتمدیان گفت: در کنار اقدامات سخت افزاری و برنامه ریزی برای توسعه از طریق نهاد‌های مسوول، فرهنگ سازی برای نهال کاری در سطح جامعه یک ضرورت اساسی به شمار می‌رود.
استاندار آذربایجان غربی، گفت: با توجه به اینکه حدود ۱۰۰ هزار هکتار از مساحت استان پوشش جنگلی دارد، صیانت از عرصه‌های جنگلی یکی از وظایف اصلی مردم و مسوولان است.
معتمدیان می گوید: امسال با همکاری اداره کل منابع طبیعی و شهرداری ارومیه، یک میلیون و ۵۰۰ هزار نهال رایگان بین مردم شهرستان‌های مختلف به ویژه مرکز استان توزیع می‌شود که باید از این فرصت به شکل بهینه استفاده کرد.