طراحی بسته‌های حمایت از ازدواج جوانان در البرز

استاندار البرز با بیان اینکه باید راهکارهای اجرایی برای ترویج ازدواج و ترغیب زوجین برای فرزندآوری داشته باشیم، گفت: بسته‌های حمایت از ازدواج جوانان در البرز طراحی شود. به گزارش ساقی آذربایجان،مجتبی عبداللهی در جلسه شورای راهبردی جمعیت استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با بیان اینکه خروجی جلسات باید ملموس و […]

استاندار البرز با بیان اینکه باید راهکارهای اجرایی برای ترویج ازدواج و ترغیب زوجین برای فرزندآوری داشته باشیم، گفت: بسته‌های حمایت از ازدواج جوانان در البرز طراحی شود.
به گزارش ساقی آذربایجان،مجتبی عبداللهی در جلسه شورای راهبردی جمعیت استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با بیان اینکه خروجی جلسات باید ملموس و مشهود باشد، افزود: جلسات باید مصوبات عملیاتی و اجرایی داشته باشد.
وی ادامه داد: نشست‌های تشریفاتی چاره‌ای برای مشکلات و دغدغه‌های استان نخواهد داشت از این رو تمایلی برای برگزاری این قبیل جلسات ندارم.
عبداللهی گفت: باید به دنبال راهکارهای مؤثر در راستای ترویج ازدواج، پیشگیری از طلاق و ترغیب زوجین برای فرزندآوری داشته باشیم.
وی افزود: ضرورت دارد که مجموعه مدیران استان با عزم راسخ و توان مضاعف وارد عمل شوند و ضمن بررسی ابعاد مختلف این اهداف، امکانات و ارتباطات خود را برای این امور مهم و حیاتی بسیج کنند.
استاندار البرز گفت: تمامی ما مدیران در جایگاه‌های مختلف باید پیرو منویات و دغدغه‌های مقام معظم رهبری در خصوص ترویج ازدواج، پیشگیری از طلاق و ترغیب زوجین به فرزند آوری اقدام ویژه ای را در دستور کار قرار دهیم.
وی افزود: نسل جدید با توجه به ادله مختلف، تفاوت فکری و ارتباطی فراوانی با نسل گذشته دارند که باید راهکارهای ایجاد همگرایی بین نسل‌ها و ایجاد زبان و فکر مشترک را مد نظر قرار دهیم.
عبداللهی گفت: دنیای وسیع ارتباطات و ابزارهای آن، امواج بزرگی از تفکرات را برای نسل کنونی فراهم کرده که گاهی با فرهنگ و باورهای ما فاصله‌های بسیاری دارند. بر این باور هستم که باید بسته‌های حمایتی برای ازدواج جوانان در استان در نظر بگیریم تا به نوعی مشوق باشد.
استاندار البرز گفت: این امر با استفاده از توان متمرکز دستگاه‌ها، خیرین و سازمان‌های مردم نهاد و با محوریت و برنامه ریزی سازمان جوانان استان قابلیت تبلیغ، اطلاع رسانی و توسعه دارد.
وی افزود: ستاد صیانت از جمعیت نیز باید ذیل قرارگاه اجتماعی استان قرار گیرد و به صورت عملیاتی مورد بررسی و اجرا قرار گیرد.