فولاد صنعت بناب در ماه‌های آتی وارد بورس می‌شود

مدیر منابع انسانی فولاد صنعت بناب از وارد شدن این مجتمع تولیدی به بورس کلا در ماه های آتی خبر داد.
به گزارش ساقی آذربایجان نوراله در نشست خبری از افزایش ۱۴ درصدی تولید فولاد و میلگرد نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: در حال حاضر یک هزار و ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و حدود ۲۰۰ نفر دیگر در قالب تامین نیروی پیمانکاری در این مجتمع مشغول فعالیت هستند.
وی با اشاره به صادرات ۹۰ هزار تنی این مجتمع در سال ۹۹ از افزایش ۳۰۰ درصدی صادرات نسبت به سال ۹۸ خبر داد و افزود: بیشترین صادرات را به کشورهای همسایه عمدتا کشور عراق داشتیم و حتی در تناژهای کمتر به کشورهای اروپایی مثل گرجستان هم صادرات کردیم.
وی افزود: برای سال ۱۴۰۰ هم برنامه ریزی برای ۱۵۰ هزار تن را داشته‌ایم که امیدواریم با تلاش بیشتر و بهتر به این رقم برسیم.
خیری با اشاره به کمک و حمایت های مجتمع صنعت بناب در امورات شهرستان بناب، گفت: سه هزار بسته معیشتی در چهار مرحله در قالب بسته حمایتی و معیشتی در طرح کمک مومنانه در سطح شهرستان توزیع شده است و همچنین ۵۰۰ بالن تامین اکسیژن برای بیمارستان های منطقه در این ایام سخت روزهای بیماری کرونا شده است.
مشاور ارشد مدیر عامل مجتمع بناب نیز در این جلسه، افزود: برای حمایت از خانواده های کم درآمد و تشویق به خود اشتغالی طرحی در قالب حمایت از مشاغل خانگی شهرستان بناب در این مجتمع مصوب شده است که از آن جمله میتوان به تهیه مواد اولیه و خرید محصولات و همچنین ایجاد بازارچه های فروش برای تولیدات خانگی اشاره کرد. احمد باقری به حمایت‌های روحی و روانی مجموعه کارکنان فولاد مجتمع فولاد صنعت بناب اشاره کرد و گفت: افزایش حقوق کارکنان و طرح حمایتی کارانه که در چند مرحله از سال واریز میشود از جمله خدمات رفاهی برای اعضای مجموعه است.
وی افزود: تقویت روحیه ورزش کردن در مجموعه باعث افزایش شادابی و روحیه کارکنان می‌شود که در این راستا در داخل مجتمع با تاسیس مجموعه ورزشی چند منظوره و تشویق کارکنان به ورزش مدون و مرتب و ایجاد انواع مسابقات ورزشی در بین کارکنان حمایت های لازم انجام می‌شود.
وی همچنین از نام گذاری ساختمان ها و خیابان ها به نام شهدا خبر داد و افزود: در تلاش بیشتر و بهتر برای امور فرهنگی هستیم که در این راستا با ایجاد خانه فرهنگی و ورزشی در داخل مجتمع در تلاش برای افزایش امورات فرهنگی مجموعه هستیم.
به گزارش ایسنا، هلدینگ مجتمع فولاد صنعت بناب از چندین شرکت بزرگ فولادی شامل کارخانجات ذوب و نورد با هدف فعالیت در زمینه‌های گوناگون صنعت فولاد تشکیل شده است. این مجتمع فعالیت خود را در چندین فاز از اواخر سال ۱۳۸۳ در زمینی به مساحت ۱۴۰ هکتار در شهرک صنعتی بناب و با امکانات زیر بنائی ایده‌آل اعم از دسترسی به جاده اصلی، خط آهن، نیروگاه، خطوط انتقال گاز و آب آغاز کرده و هم اکنون با اشتغال زایی برای یک هزار و ۵۰۰ نفر این مجتمع انواع شمش های فولادی و آلیاژی در قالب دو واحد ذوب شاهین، ذوب شهریار و میلگرد آجدار در اندازه های مختلف با کیفیت های AII و AIII، انواع محصولات آلیاژی در مقاطع مختلف ، تیرآهن، نبشی و ناودانی در قالب هفت خط تولید نورد گرم تولید می کند.
اصحاب رسانه استان در حاشیه این جلسه از واحدهای تولیدی مجتمع بازدید نموده و در پایان مراسم از زحمات خبرنگاران تقدیر شد.

About Author