مثل کوه پشت سر شما هستیم، اصلا نگران نباش

در حاشیه تشییع پیکر سردار خرّم، وزیر کشور به من گفتند که در اسرع وقت آقای رحمتی را به عنوان استاندار معرفی می‌کنیم و بنده بلافاصله به آقای رحمتی زنگ زدم؛ البته قبلا افتخار آشنایی داشتم و پشت تلفن به او گفتم که مثل کوه پشت سر شما هستیم و اصلا نگران نباش.

آیت‌الله سید محمدعلی آل‌هاشم عصر امروز در مراسم تکریم و معارفه استاندار آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: این از دنیا رفتن‌ها برای همه ماست؛ در کاخ‌های محکم و قلعه‌های محکم هم باشی رفتنی هستی. باید سعی کنیم دست خالی از این دنیا نرویم.

وی افزود: شخصی نزد حضرت علی(ع) آمد و گفت یا علی(ع) ۴ تا سوال دارم! سوال آخرش این بود که سخت و دشوار چیست و سخت‌تر و دشوارتر چیست؟ ایشان فرمودند سخت و دشوار یعنی قبر است اما مشکل‌تر از قبر چیست؟ ایشان گفتند که دست خالی از دنیا رفتن.

خرّم عزت‌مندانه از میان ما رفت

نماینده ولی فقیه در استان گفت: خوشا به سعادت آن کسانی که در راه خدمت به اسلام و انقلاب از دنیا رفتند؛ من درگذشت جانگداز استاندار آذربایجان‌شرقی، عابدین خرّم را تسلیت عرض می‌کنم. آقای خرّم عزت‌مندانه از میان ما رفت و مردم آذربایجان‌شرقی و غربی انصافا سنگ تمام گذاشتند.

وی افزود: ما هم باید برای رفتن خود را آماده کنیم؛ اینجور نیست که آمدیم برای تکریم استاندار سابق و معارفه استاندار جدید! باید آنقدر آماده باشیم که فرض کنیم دیگر برنمی‌گردیم.

امام جمعه تبریز ادامه داد: خداوند فرموده است ای مردم بترسید از خدا، خدایی که هر چه می‌گویید می‌شنود! هرچه در قلب‌تان است را می‌شنود پس آماده و محیا باشید و نزدیک به رفتن باشید زیرا اگر فرار هم کنید درک خواهد کرد.

توصیف آل‌هاشم از ۴ استاندار گذشته آذربایجان‌شرقی

وی خاطرنشان کرد: در این هفت سالی که در تبریز هستم با ۴ استاندار افتخار همکاری داشتم! با مرحوم دکتر جبارزاده، استاندار اخلاق‌مدار، دکتر خدابخش، استاندار متدین و متشرع، دکتر پورمحمدی، استاندار دانشمند و فرهیخته، سردار خرّم استاندار ولایی.

آل‌هاشم ادامه داد: این آمدن‌ها رفتنی دارد و باید کاری کنیم که بعد از رفتن بگویند یادش بخیر و خدا رحمت‌اش کند.

وی یادآور شد: آقای خرّم در سمت فرماندهی خود هم مجاهد بود و هم در سمت استانداری؛ در زلزله ورنکش میانه اولین گروه جهادی که اعزام شده بود خود آقای خرّم بود.

نماینده ولی فقیه در استان متذکر شد: در زلزله کرمانشاه سپاه عاشورا کارهای بزرگی انجام داد؛ در سیل آق‌قلا و لرستان اولین اکیپ بودند که اعزام شدند.

وی افزود: آقای خرّم در حوزه دیپلماسی اقتصادی بسیار فعال بود به طوریکه به ارتباطات و تعامل با کشورهای همسایه و اوراسیا بسیار تلاش کردند و تعاملات زیادی ایجاد کردند.

امام جمعه تبریز متذکر شد: آقای خرّم توجه زیادی به ایجاد تعاملات اقتصادی با کشورهای همسایه داشتند و به مسائل فرهنگی نیز بسیار توجه زیادی نشان می‌داد.

وی به سفر اربعین خود با آقای خرّم اشاره کرد و گفت: بنده از نزدیک خصوصیات معنوی او را هم دیدم که چطور متدین و مومن بود.

آل‌هاشم یادآور شد: در حاشیه تشییع پیکر سردار خرّم، وزیر کشور به من گفتند که در اسرع وقت آقای رحمتی را به عنوان استاندار معرفی می‌کنیم و بنده بلافاصله به آقای رحمتی زنگ زدم؛ البته قبلا افتخار آشنایی داشتم و پشت تلفن به او گفتم که مثل کوه پشت سر شما هستیم و اصلا نگران نباش.

وی اضافه کرد: الآن هم در این جمع می‌گوییم آقای رئیسی، شما از آذربایجان نگران نباشید، ما صد در صد حمایت خواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: آقای رحمتی آدم باهوش هستند و بسیار زیرک هستند و فکر اقتصادی دارند و برای استان یک نفر می‌خواست که همانند آقای خرّم به مسائل اقتصادی توجه جدی داشت و خیلی خوب که یک فرد اقتصادی را به استانداری آمده است.

وی گفت: امید است این شهرک‌ها و واحدهای صنعتی استان با همکاری معاونین استانداری موفق و منصور باشد.

About Author