مجوز نانوایی‌ها به آقازاده‌ها داده می شود

به گزارش ساقی آذربایجان، بهنام اسمعیل‌زاده در حاشیه بازدید از نانوایی‌های در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت:‌ در سال‌های گذشته مجوزهای نانوایی‌ها به آقازاده‌ها داده شده و برخی از مدیران کل استان‌ بیشتر از ۱۰ مورد مجوز نانوایی دارند و متاسفانه موضوع بدتر این است که هیچ نظارتی توسط ارگانی در زمینه صدور مجوز به نانوایی‌ها وجود ندارد.

وی بیان کرد: قیمت نان در استان اردبیل از بسیاری نانوایی‌های دیگر پایین‌تر است و برخی از افراد با خرید نان آن را غذای دام‌ها می‌کند که در این زمینه مسئولان به جای بازرسی‌های روزانه از نانوایی‌ها بهتر است که پیگیری‌های لازم برای خروج آرد از معبر کارخانه های آرد تخلفات را به نتایج قابل تاملی برسد.

رئیس اتحادیه نانوایان استان اردبیل گفت: نانوایان فروش آرد را به صرفه‌تر از تولید نان می‌دانند که در این زمینه کمتر نانوایی حاضر می‌شود به پخت نان اقدام کند و با تقبل هزینه‌های آب، برق، گاز درآمد کم‌تری را داشته باشد.

اسمعیل‌زاده اظهار کرد: تهیه نان از بسته آرد کسب درآمد ۱۲۰ هزار تومانی را به دنبال دارد در حالی که فروش آن در خارج از شبکه درآمدی بیشتر از ۲۸۰ هزار تومان سود را عاید نانوا می‌کند.

وی تصریح کرد: در سایه تخلفات گسترده‌ای که در حوزه آرد و نان انجام یافته در حال حاضر نانوایان اصلی در تامین درآمد و هزینه‌های سنگین با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند و انتظار می‌رود هر چه سریع‌تر جلوی این تخلفات گرفته شود تا در تامین نان به عنوان قوت قالب موضوع منفعت طلبی و سودجویی در کار نباشد.

About Author