مروارید خلیج فارس به عروس شهرهای ایران متصل شد

نخستین هواپیمای مسیر پروازی مستقیم کیش – رامسر سه شنبه ۲۳ شهریورماه در فرودگاه شهدای رامسر به زمین نشست و طی آئینی رسمی با حضور مسئولان ملی و منطقه ای این مسیر جدید پروازی کشور گشایش یافت.
به گزارش ساقی آذربایجان در آغاز این مراسم رئیس فرودگاه شهدای رامسر، راه اندازی پرواز مستقیم رامسر – کیش را مایه مسرت برای شهروندان و مردم منطقه عنوان و اظهار کرد: با توسعه فرودگاه که مراحل مختلف آن از سال گذشته آغاز شده این امکان فراهم شد که تیپ ‌های متنوع پروازی وارد فرودگاه شوند و سرانجام با هماهنگی‌ های به عمل آمده با شرکت کیش ایر، این مهم محقق شد که امیدواریم روز به روز رونق آن بیشتر شود.
ارشاد حاتمی از تداوم روند پرواز پایدار و برنامه ریزی برای افزایش مقاصد پروازی متعدد برای فرودگاه شهدای رامسر خبر داد و خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک یک مرز هوایی غیرمستقیم از مسقط به کیش و رامسر داشته باشیم.
خلبان عادل نورعلی، معاون بازرگانی و خدمات فرودگاهی شرکت هواپیمایی کیش، نیز در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از برقراری کریدور پروازی شمال به جنوب و اتصال پروژه خلیج فارس به خزر گفت: دغدغه نخست در اجرای این پروژه، تسهیل رفت و آمد و نقل انتقال مسافران میدا و مقصد بود و در مرتبه دوم بازارشناسی از جهت توسعه پروازی و گردشگری منطقه ای با هدف معرفی و عرضه جذابیت ها و جذب گردشگر بیشتر در آینده است.
در بخش دیگری از این مراسم فرماندار شهرستان رامسر با اشاره به اقدامات ارزشمند فرودگاه طی ۲ سال اخیر از جمله ورود اولین ایرباس، اخذ مجوز ترانزیت هوایی رامسر و توسعه اِپرون و ترمینال فرودگاه تاکید کرد: با برقراری پرواز کیش – رامسر، روزی درخشان دیگری در تقویم برای توسعه شهرستانی و گردشگری منطقه رقم خورد.
محمد آزاد این اتفاقات خوشایند برای فرودگاه شهدای رامسر را زمینه ساز توسعه غرب استان و شرق گیلان دانست و افزود: این رویداد نمونه ای از یک عزم ملی و منطقه‌ ای و همت مسئولان شهرستانی بود که به بار نشست و امیدواریم این روند توسعه ‌ای تداوم داشته باشد.
گفتنی است نخستین پرواز کیش-رامسر سه شنبه ۲۳ شهریورماه، به وسیله یک فروند هواپیمای فوکر ۱۰۰ با ظرفیت تکمیلی مسافر با توجه به قوانین ۶۰ درصدی حمل و نقل هوایی در شرایط همه‌گیری کرونا و با رعایت پروتکل‌ های بهداشتی در باند پروازی فرودگاه شهدای رامسر به زمین نشست.
لازم به ذکر است فرودگاه شهدای رامسر که به دلیل قرار گرفتن در ساحل دریا یکی از زیباترین فرودگاه ‌های کشور از نظر چشم‌ انداز طبیعی محسوب می‌شود با این پرواز مستقیم به جزیره کیش متصل شده و به همین دلیل این پرواز را می‌توان یکی از مسیرهای هوایی ویژه گردشگری در ایران دانست که می‌تواند نقش مهمی در رونق اقتصادی غرب مازندران داشته باشد.
نکته دیگر حائز اهمیت، اتصال غیرمستقیم رامسر به عنوان یکی از مقاصد گردشگران به جنوب کشور و حتی کشورهای حاشیه خلیج فارس است که در صورت تعریف تورهای گردشگری، توریست های فراوانی می‌توانند با یک پروازه دو ساعته به عروس شهرهای ایران سفر کنند. راه‌اندازی این خط پروازی علاوه بر این که فرصت دسترسی سریع به دو مقصد مهم گردشگری در شمال و جنوب ایران است می تواند حتی گردشگرانی که از کشورهای مختلف جهان به خلیج فارس سفر می کنند را نیز به خطه شمال کشور و بویژه مازندران متصل کند.

About Author