نرخ بیکاری البرز پس از ۱۰ سال انتظار، تک رقمی شد

نماینده عالی دولت در استان البرز با اشاره به اینکه رنسانس اقتصادی در البرز ظرف سه سال برنامه ریزی زیربنایی محقق شد، گفت: با اقدامات زیرساختی و حمایت هایی که از فعالان اقتصادی در استان شد، شاهد رشد اشتغال، افزایش صادرات، افزایش تولید، کاهش نرخ بیکاری و افزایش مشارکت اقتصادی در استان هستیم. به گزارش […]

نماینده عالی دولت در استان البرز با اشاره به اینکه رنسانس اقتصادی در البرز ظرف سه سال برنامه ریزی زیربنایی محقق شد، گفت: با اقدامات زیرساختی و حمایت هایی که از فعالان اقتصادی در استان شد، شاهد رشد اشتغال، افزایش صادرات، افزایش تولید، کاهش نرخ بیکاری و افزایش مشارکت اقتصادی در استان هستیم.
به گزارش ساقی آذربایجان عزیزاله شهبازی در جلسه شورای اشتغال استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، ضمن تبریک سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج)، افزود: برای نخستین بار پس از ۱۰ سال نرخ بیکاری از ۱۴/۷ در سال ۹۷ به ۹/۱ در مدت مشابه سال ۱۴۰۰ رسید و البرز توفیق یافت که نرخ بیکاری را تک رقمی کند.
وی ادامه داد: نرخ بیکاری البرز از نرخ متوسط کشور کمتر شد که این امر نتیجه مدیریت صحیح، تلاش ها، اقدامات و برنامه ریزی های بی وفقه در مجموعه استان با مدد گرفتن از توجه ملی است.
شهبازی گفت: جای خرسندی دارد که تحریم های ناجوانمردانه و شیوع بیماری عالمگیر کرونا نتوانست سد راه اراده ما در توسعه همه جانبه استان شود و با اهتمام ویژه ای توانستیم این دستاورد بزرگ را برای البرز کسب کنیم.
وی افزود: این تلاش ها و برنامه ریزی ها ادامه خواهد داشت و همچنان قدرتمند در راستای کسب رضایتمندی مردم و رشد و توسعه استان گام برمی داریم.
استاندار البرز گفت: بیمه شدگان اجباری استان بیش از ۳۱۶ هزار نفر بوده که به نسبت سال ۹۸ و ۹۹ افزایش چشمگیری داشته است.
وی افزود: این آمار ها حاکی از این است که مولفه ها و حس گرهای اقتصادی به نحو مطلوب در این استان فعال هستند.
شهبازی گفت: بخش بزرگی از فرصت های شغلی ما در البرز را مهاجران در بر می گیرند و این استان مدام در حال ایجاد اشتغال و افزایش تولید است.