نفرت‌پراکنی را متوقف و صدای ملت را بشنوید

خبرگزاری خانه ملت، وابسته به مجلس نوشت: جلیل رحیمی جهان آبادی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۸ آذر ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن سلام و درود به ملت شریف ایران و محضر نمایندگان و همچنین تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای بسیج در هشت سال دفاع مقدس گفت: عزیزان و بردران بزرگوار! کشور بدون شک با چالش‌های عمیق سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی روبه رو است. مردم از ما توقع دارند در خانه ملت حرف آن‌ها شنیده شود و مطالباتشان بیان شود و همچنین نظام از ما توقع دارد با حفظ اصل نظام راهکار ارائه دهیم و خط و مسیر خودمان را با دشمنان نظام، منافقین، معاندین و تجزیه طلبان جدا کنیم که هر دو مطالبه و خواسته به حقی است.

وی افزود: عزیزان و بزرگواران! در خاورمیانه هر ۴۵ سال تا ۵۰ سال حکومت‌ها یا سرنگون می‌شوند و یا دچار چالش و سرکوب‌های خونین می‌شوند چرا؟ چون نظام‌های سیاسی در خاورمیانه از درک تغییرات و مطالبات مردم خود ناتوان هستند لذا نظام ما یک نظام مبتنی به رای و خواست مردم است و ما وظیفه داریم مطالبات مردم را بشنویم و در جایی که مطالبات مردم به حق است با آن‌ها همراهی کنیم و اگر جایی مطالبات مردم به حق نیست با مردم گفتگو کنیم.

نماینده تربت‌جام و تایباد و باخرز و صالح آباد در مجلس عنوان کرد: در طی ۴۰ سالی که از عمر انقلاب اسلامی گذشته حوادث و داستان‌ها و تغییرات زیادی اعم از تغییر در ارزش ها، هنجارها، سبک زندگی و نحوه رفتار رخ داده است. عزیزان و برادران بزرگوار! با کفش و لباس یک بچه دو ساله نمی‌شود آن را به تن یک انسان ۴۴ ساله کرد و توقع داشت زندگی کند. نسل دهه امروز، دهه ۹۰ و ۸۰ و این کسانی که امروز در خیابان اسیر فریب دشمن و منافقان می‌شوند فرزندان ما هستند که ارزش ها، آرمان‌ها و آنچه را که انقلاب ترسیم کرده است را قبول دارند، اما خواسته و مطالبات به حقی دارند که وظیفه داریم آن‌ها را بشنویم.

این نماینده مجلس اظهار کرد: هر نظام سیاسی در مقابل مطالبات مردم خودش یا می‌ایستد و مردم را سرکوب می‌کند و دچار چالش می‌شود و یا مطالبات مردم خود را می‌شنود لذا تغییرات در روش ها، ساختار‌ها و … را انجام می‌دهد و از ظرفیت‌های ملت خود استفاده می‌کند و نظام خود را مستحکم‌تر و قوی‌تر از گذشته می‌کند. من باورم بر این است در قانون اساسی که ثمره خون ۲۴۰ هزار شهید ما است این ظرفیت وجود دارد که صدای ملت را بشنویم کدام ملت؟ ملتی که ملی شدن صنعت نفت را پیشرو در خاورمیانه انجام داد، ملتی که جنبش مشروطه ستارخان، باقرخان، نهضت جنگل و تمام آزادی‌خواهان در خوزستان و سیستان و بلوچستان و تمام آزدیخواهانی که در جای جای این مملکت بار‌ها پیشروتر از خاورمیانه ایستادند لذا ما باید صدای ملت خودمان را اعم از صدای جوانان، زنان، فعالان سیاسی، اقلیت ها، کانون‌های صنفی رانندگان، معلمان، وکلا، دانش آموزان و دانشجویان بشنویم، چون این نظام متعلق به این مردم است و ما امانت دار این مردم به عنوان نماینده ملت هستیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آیا زندگی حداقلی و زیست شرافتمندانه حق مردم نیست؟ کدام راه حل را دولت و مجلس برای برون رفت از تورم سرسام آور ارائه کرده است ما نمی‌توانیم از ملت توقع داشته باشیم زیربار مشکلات کمر خم کنند، اما به من نماینده مجلس و یا هر مسئول دیگری اعتراض نکنند این خواسته به حقی نیست. افول شدید سرمایه‌های اجتماعی، تخریب شخصیت‌های مورد رجوع، حمله به افراد مورد قبول عام نه تنها راه حل نیست بلکه بحران کشور را تشدید می‌کند هر کسی که بزرگ قومی، مذهبی، هنرمند و … است سرمایه اجتماعی این مملکت است ما باید با این‌ها گفتگو کنیم و این‌ها را با خودمان همراه کنیم و از آن‌ها راهکار بگیریم.

وی عنوان کرد: در سیاست خارجی هم باید مسیر تعامل و گفتگو با جهان را مشخص کنیم و نظر ملت را در این خصوص بپذیریم و گوش کنیم. عزیزان و برادران عزیز! نفرت پراکنی تریبون‌های ثابت و افراد غیر منتخب را متوقف کنید. مدیر یک روزنامه همه کاره این مملکت نیست که بخواهد برای همه تعیین تکلیف کند.

About Author