نقش کلیدی ارس در افزایش صادرات کشور

عبدالعلی علی عسگری در سفرخود به منطقه آزاد ارس در نشست با مدیرعامل ارس، اظهار کرد: منطقه آزاد ارس از مناطق بسیار مهم کشور است که به دلیل نزدیکی به کشورهای حوزه اوراسیا، روسیه و ترکیه به عنوان هاب ترانزیتی و تجاری این مناطق تعریف شده و از اینرو در آینده نزدیک علاوه بر این‌که به یک منطقه منحصر بفرد و فوق العاده تبدیل خواهد شد در افزایش صادرات کشور نقش کلیدی ایفا خواهد کرد.

به گزارش ساقی آذربایجان وی افزود: اقدامات انجام گرفته در منطقه آزاد ارس را رصد می‌کنم و بسیار مشتاق بودم به طور میدانی از ارس بازدید داشته باشم باور دارم که ارس منطقه‌ی فوق العاده موفق و مهم است.

وی کشاورزی را یکی از مزیت های مهم منطقه آزاد ارس عنوان کرد و افزود: اقدامات بسیار خوبی در حوزه‌های مختلف در ارس انجام شده است و بازتاب اقدامات انجام یافته در حوزه کشاورزی و کشت گلخانه ای در ارس و به ویژه مجتمع گلخانه ای ارس تارلا در رسانه‌های مختلف در این سطح تکنولوژی باعث مباهات و افتخار برای کشور است.
در ادامه رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس نیز با اشاره به بخشی از اقدامات و عملکرد شاخص سازمان منطقه آزاد ارس، گفت: ارس صنعتی ترین منطقه آزاد کشور است و در حوزه تجارت، صنعت و کشاورزی از نقاط مهم و تاثیر گذار کشور است.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس محسن نریمان در ادامه یادآور شد: در آخرین ارزیابی صورت گرفته، ارس در تعداد طرح های افتتاحی در بین مناطق آزاد کشور رتبه اول را از آن خود کرده است و توانسته ایم با مشارکت و همراهی سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی در شش آیین افتتاح ۱۴۳ طرح بزرگ سرمایه گذاری را به بره بداری برسانیم.
وی در پایان ضمن قدردانی از سفر رئیس رسانه ملی به منطقه آزاد ارس و همچنین داود میرباقری کارگردان فیلم سلمان فارسی که بخشی از این سریال تاریخی در ارس فیلمبرداری شد، گفت: با توجه به قرار گیری ارس در نقطه صفر مرزی و مجاورت با نخجوان، آذربایجان، ارمنستان،ترکیه،گرجستان و کشورهای عضو اوراسیا و جنوب قفقاز، منطقه آزاد ارس آمادگی کامل را دارد تا در بحث تبلیغات و تعاملات رسانه ای، رسانه ملی را همراهی کند.

About Author