نهادهای دولتی آذربایجان‌شرقی ملزم به کنترل واکسن کارمندان هستند

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تمامی دوایر و سازمان های دولتی مستقر در آذربایجان شرقی ملزم به کنترل واکسیناسیون کارمندان خود هستند. به گزارش ساقی آذربایجان دکتر بهمن نقی پور در پنجاه و هفتمین جلسه ستاد فرماندهی مدیریت مقابله با کرونای آذربایجان شرقی، بر ضرورت توجه به دریافت واکسن کرونا توسط کارمندان دولت تاکید […]

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تمامی دوایر و سازمان های دولتی مستقر در آذربایجان شرقی ملزم به کنترل واکسیناسیون کارمندان خود هستند.
به گزارش ساقی آذربایجان دکتر بهمن نقی پور در پنجاه و هفتمین جلسه ستاد فرماندهی مدیریت مقابله با کرونای آذربایجان شرقی، بر ضرورت توجه به دریافت واکسن کرونا توسط کارمندان دولت تاکید و اضافه کرد: کارکنان ادارات و سازمان های دولتی باید تکمیل نوبت های واکسن کرونای خود را جدی بگیرند و در اسرع وقت نسبت به دریافت واکسن های خود اقدام کنند.
وی اظهار داشت: با توجه به دوره زمانی کنونی و شرایط شکننده کرونایی، مهم ترین اقدام، ضرورت آموزش عمومی برای تشویق مردم جهت تزریق هر سه نوبت واکسن کرونا است و در این زمینه باید تمامی افراد و به خصوص رسانه های گروهی همکاری کنند.
نقی پور ادامه داد: همه ادارات دولتی استان موظف به کنترل همکاران از نظر تزریق واکسن بوده و همکاران و افرادی که تاکنون واکسن تزریق نکرده اند، طبق آئین نامه های اعلامی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در طول هفته باید ۲ نوبت تست کرونا با نتیجه منفی به همراه داشته باشند.
وی اعلام کرد: در غیر این صورت طبق پروتکل های بهداشتی و شیوه نامه های اجرایی آن از ورود کارکنان به ادارات و سازمان های دولتی ممانعت می شود.
نقی پور با بیان اینکه از نظر وظیفه اجتماعی باید واکسن کرونا تزریق شود تا این افراد خواسته یا ناخواسته باعث انتشار بیماری در سطح جامعه نشوند، اطلاع رسانی به هنگام و فرهنگ سازی در این زمینه از سوی رسانه های گروهی و روابط سازمان ها را خواستار شد.
وی با تاکید بر اینکه به روزترین آمار کرونا، اطلاع رسانی ها و رویکردهای دانشگاه علوم پزشکی تبریز باید از مراجع رسمی از جمله وب سایت دانشگاه علوم پزشکی تبریز به عنوان متولی سلامت استان اعلام شود، یادآور شد: با این راهکار آمار دقیق در دسترس عموم شهروندان و خبرگزاری ها قرار می گیرد.
آذربایجان شرقی هم اکنون در وضعیت مناسب کرونایی قرار دارد و طبق اعلام آمارهای رسمی این استان در زمینه واکسیناسیون دز سوم رتبه اول کشوری را در اختیار دارد.