هر خانواده چهار فرزند بیاورد، تا مشکلات حل شود

امام جمعه اهواز با اشاره به سفر اخیر رییس جمهور امریکا به برخی کشور‌های منطقه تصریح کرد: رییس جمهور آمریکا یک سفر دوره گردی را برای چهار هدف انجام داد که خوشبختانه با شکست مفتضحانه به کشورش بازگشت.

به گزارش ساقی آذربایجان، سید محمدنبی موسوی فرد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اهواز در مصلی مهدیه اهواز با اشاره به اهداف سفر بایدن به منطقه، وی را نماد فرتوت نظام سلطه خواند و گفت: کسب حمایت صهیونیست‌ها برای انتخاب نمایندگان، بهبود روابط و افزایش تولید نفت، عمیق‌تر کردن روابط رژیم صهیونیست و ریاض و ایجاد اجماع منطقه‌ای علیه ایران از جمله اهداف این سفر بود.

وی با بیان این که خوشبختانه قیمت حامل‌های نفت در کشور‌های اروپایی رو به افزایش است توضیح داد: کلید سعادت غرب در دست کشور‌های غرب آسیا است چرا که ذخایر زیر زمینی در اختیار کشور‌های غرب اسیا است.

وی گفت: غرب منافع خود را در خطر می‌بیند و خوشبختانه نمی‌تواند منافع خود را در ایران به دست بیاورد.

وی در ادامه ضمن تبریک عید غدیر و روز مباهله گفت: مباهله روز حقانیت نبوت است، زیرا مباهله یکی از کلیدی‌ترین مسایل اثبات فضلیت اهل بیت عصمت و طهارت است و به به جرات می‌توان ادعا کرد حادثه مباهله بهترین دلیل بر علو درجه امیر المومنین (ع)، صدیقه کبری (س) و حسنین (ع) است.

امام جمعه اهواز همچنین با اشاره به همایش شهدای قشقایی در آینده بیان کرد: تعداد شهدای قشقایی در چند استان کشور به سه هزار نفر می‌رسد و بنا است برای آنان همایشی برگزار شود که حرکت بسیاز خوبی است و به سهم خود یاد شهدای هشت سال دفاع مقدس به ویژه شهدای قشقایی را گرامی می‌دارم.

وی بهبود وضعیت و تکریم بازنشستگان را بسیار مهم‌دانست و گفت: نظام، وظیفه دارد به بازنشستگان رسیدگی کند و کسانی که امروز در ادارات و نهاد‌های مختلف کار می‌کنند آینده خود را در بازنشستگان می‌بینند لذا نحوه حمایت از بازنشستگان مهم و ضروری است.

موسوی فرد با اشاره به روز خانواده در هفته آتی بیان کرد: خانواده سلول تشکیل دهند جامعه است و از ابتدای خلقت نطفه اولیه هر سعادت و شقاوتی و هر حرکتی چه رحمانی و چه شیطانی در خانواده بسته شده است هر چند اجتماع نیز در آن اثر دارد، اما اگر تربیت در خانواده آنگونه که باید باشد به موفقیت می‌رسد.

وی افزود: اگر جوانی به سمت و سوی اعتیاد، سرقت و بزهکاری می‌رود بدون شک ریشه در خانواده دارد.

وی با اشاره به روز پنجم‌مرداد ماه سال روز اقامه اولین نماز جمعه در کشور به دستور امام خمینی (ره) بیان کرد: شبکه ارتباطی و تعاملی نهاد امام جمعه یکی از مولفه‌های قدرت و نظام اسلامی است. پایه و اساس در همه کشور‌ها فرهنگ است که یکی از رسالت‌های نماز جمعه تقویت فرهنگ است..

امام جمعه اهواز با اشاره به نقش فرزندآوری در رفع مشکلات کشور گفت: نباید به بهانه اقتصادی مانع فرزندآوری شد و هر خانواده حداقل باید چهار فرزند بیاورد که اگر این اتفاق بیفتد خیلی از مشکلات حل می‌شود.

About Author