هزینه ۲ هزار میلیارد ریالی برای راه‌اندازی پالایشگاه قیر ارومیه

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: پالایشگاه مجهز به فناوری نسل سوم قیر ارومیه با ۲ هزار میلیارد ریال هزینه به بهره‌برداری می‌رسد. به گزارش ساقی آذربایجان سیدمحسن حمزه‌لو در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: پالایشگاه قیر ارومیه به عنوان نخستین واحد صادرکننده قیر در شمال‌غرب کشور است. وی ادامه داد: پالایشگاه قیر […]

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: پالایشگاه مجهز به فناوری نسل سوم قیر ارومیه با ۲ هزار میلیارد ریال هزینه به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش ساقی آذربایجان سیدمحسن حمزه‌لو در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: پالایشگاه قیر ارومیه به عنوان نخستین واحد صادرکننده قیر در شمال‌غرب کشور است.
وی ادامه داد: پالایشگاه قیر ارومیه محصولات مطابق با تکنولوژی‌های نسل سوم تولید می‌کند و تولیدات این واحد با محوریت کاهش آلودگی محیط‌ زیست، بهره‌وری انرژی و کمک به ارتقای صادرات فرآورده‌های غیرنفتی تهیه و عرضه‌ می‌شود.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: این واحد تولیدی پالایشی به عنوان مجهزترین پالایشگاه با ظرفیت تولید روزانه ۵٠٠ تا ١٠٠٠ تن قیر بخشی از نیاز پروژه‌های راهسازی را تأمین می‌کند.
حمزه‌لو ادامه داد: استفاده از مصالح باکیفیت و بادوام در پروژه‌های راهسازی جهت کاهش هزینه‌های نگهداری و مرمت آسفالت جاده‌ها از بحث‌های مهم صنعتی‌سازی است.
وی تاکید کرد: این پالایشگاه ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن قیر را دارد و بیش از نیاز داخل استان را تامین می‌کند.
پالایشگاه مجهز به فناوری نسل سوم قیر ارومیه تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.