هشت روستای دیگر کهگیلویه و بویراحمد از نعمت برق برخوردار شدند

جمال معتمدی زاده مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از برخوردار شدن هشت روستای این استان از نعمت برق پایدار خبرداد.
به گزارش ساقی آذربایجان این مسئول در حاشیه برقرسانی به روستای ” دم دیلگون سپیدار بویراحمد ” به رسانه هااظهارداشت: هشت روستای دیگر کهگیلویه و بویراحمد با ۱۲۴ خانوار در چهار شهرستان بویراحمد، چرام ، باشت و کهگیلویه از نعمت برق پایدار برخوردار شدند.
وی اعتبار هزینه شده برای برقرسانی به این روستاها را بیش از ۹ میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان عنوان کردوافزود: طول شبکه های برقرسانی به هشت روستای عنوان شده ۲۷ کیلومتر و البته ۲۷ دستگاه ترانسفورماتور نیز در این ارتباط احداث شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمددرادامه تصریح کرد: شروع عملیات اجرایی برای برقرسانی به این روستاها از مهرماه سال گذشته بوده و با وجود مشکلات متعددی که وجود داشت، روستانشینان اکنون از نعمت برق پایدار برخوردار هستند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، پراکندگی، سخت گذری، معارضات محلی و دور بودن از شبکه های برقرسانی را از مهمترین مشکلات کنونی برای احداث شبکه های برق برای روستاهای جدید در استان کهگیلویه و بویراحمد برشمرد.
جمال معتمدی زاده مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گفت: روستاهای ” بن ریز زی زی لوداب ، ره جوجق تله زار روه مارگون ، چرخ مورشله دیلگون سپیدار و دم دیلگون سپیدار ” در شهرستان بویراحمد، ” ده چاتی و ازجونک ” در شهرستان چُرام، ” مرزنگون ” در شهرستان باشت و ” لااسپید ” در شهرستان کهگیلویه ، روستاهایی هستند که اکنون از نعمت برق پایدار برخوردار شدند.لازم به گفتن است ،تعداد مشترکین برق در استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۷۲ هزار مشترک بوده که بیش از ۲۲۰ هزار از این تعداد مشترکین برق روستایی هستند.
این استان بیش از ۷۵۰ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۴۰ درصد این جمعیت در روستاها زندگی می کنند.
تعداد روستاهای برقدار استان کهگیلویه و بویراحمد یک هزار و ۸۰۰ روستا است.
تمامی روستاهای کُددار بالای ۱۰ خانوار از نعمت برق پایدار برخوردار هستند.

About Author