همه اصناف آذربایجان شرقی موظف به نصب قیمت کالا در معرض دید مشتری هستند

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت آذربایجان شرقی با بیان اینکه همه اصناف موظف به نصب قیمت کالا در معرض دید مشتری و ارائه صورتحساب هستند، افزود: بر اساس برنامه های محوری وزارت صمت در حوزه تامین ، توزیع و نظارت و همچنین استفاده از ظرفیت سامانه های جامع تجارت و انبارها ، بازرسی هوشمند و سیستمی در دستور کار قرار گرفته است و کالاهای مشمول و اولویت دار ابلاغی از سوی سازمان حمایت مورد رصد و پایش دائمی قرار دارد.
به گزارش ساقی آذربایجان،یوسف پایدار با تاکید بر تداوم گشت های مشترک نظارتی در طول سال جاری به ویژه در ایام پایانی سال ، گفت : گروه های کالایی و خدماتی مختلف و اولویت دار براساس ابلاغیه های سازمان حمایت مورد بازرسی قرار می گیرد و تمامی دستگاههای متولی استان در این حوزه همکاری خوبی با مجموعه صمت داشته اند.
وی بر جدیت در تداوم گشت های مشترک نظارتی با همکاری سایر دستگاههای متولی بویژه اتاق اصناف ، اتحادیه ها و تعزیرات حکومتی به صورت مستمرتاکید کرد و ادامه داد : دانشگاه علوم پزشکی ، جهاد کشاورزی ، ادارات کل استاندارد ، غله ، میراث فرهنگی و اماکن از دیگر دستگاه هایی بوده اند که در برنامه های مرتبط با گشت های مشترک بازرسی همکاری بسیار خوبی در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان داشته اند.
معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی ، از انجام ۲ هزار و ۱۴۴ بازرسی در قالب گشت مشترک و تشکیل ۲۸۲ پرونده تخلفاتی به ارزش ۲۲۷ میلیارد ریال در بهمن ماه سال جاری خبر داد.
وی همچنین از آغاز فعالیت گشت مشترک نظارت بر کالا و خدمات در آستانه سال جدید خبر داد و افزود : فعالیت گروه های بازرسی مشترک در دو بخش کالاهای اساسی با حضور نمایندگان جهادکشاورزی و بسیج اصناف و همچنین کالاهای کیف و کفش و البسه و پوشاک با حضور بازرسان اتحادیه های صنفی مرتبط تا نیمه فروردین ماه ۱۴۰۱ادامه دارد.
معدن و تجارت آذربایجان شرقی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را جهت رسیدگی به سامانه تلفنی ۱۲۴ اعلام کنند.

About Author