هنجارشکنان حوزه گردشگری در رصد پلیس فتا هستند

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فراجا در آذربایجان شرقی به شرکت های صوری و غیرقانونی و افراد دخیل در اجرای تورهای گردشگری بدون مجوز هشدار داد که پلیس فتا با دقت و رصد کامل فضای مجازی با این عده قلیل مبارزه کرده و هرگز اجازه دخل و تصرف آنها به کسب و کارهای قانونی حوزه گردشگری را نخواهد داد.

سرهنگ « محسن محمودی» روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، یکی از چالش های مهم صنعت گردشگری را مربوط به فعالیت افراد فرصت طلب و سودجو در فضای مجازی با اجرای تورهای مختلف اعلام و اضافه کرد: متاسفانه طی ماه های اخیر این گونه فعالیت های غیرمجاز در فضای مجازی شیوع بیشتری یافته است که می تواند آینده کاری آژانس های مسافرتی و جهانگردی قانونی را به مخاطره اندازد.
وی خواستار همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و انجمن صنفی خدمات مسافرت هوایی، جهانگردی و زیارتی آذربایجان شرقی و کانون های مربوطه برای شناسایی متخلفان این حوزه شد و افزود: چنانچه اطلاعات مربوطه به پلیس فتا داده شود، در سریعترین زمان با این افراد فرصت طلب برخورد می شود.
وی هنجارشکنی های اجتماعی و فرهنگی در قالب اجرای تورهای گردشگری در آذربایجان شرقی را تایید و اظهار کرد: تعدادی از برگزارکنندگان تورهای غیرمجاز به خصوص در فصل تابستان اقدام به رفتارهای ضد ارزش و هنجارشکن کرده بودند که با آنها برخورد شد.
محمودی انجام اقدامات نامشروع در اماکن و محوطه های گردشگری را جرم دانست و ادامه داد: پلیس فتا ضمن برخورد با کسانی که اقدام به برگزاری تورهای غیرمجاز می کنند، به صاحبان آژانس ها و دفاتر گردشگری نیز توصیه می کند تا از هر گونه اقدام و رفتار مشتریان خود خلاف شئون اسلامی جلوگیری کنند تا بهانه به دست دشمنان کشور داده نشود.
وی با تاکید بر اینکه پلیس فتا به طور ۲۴ ساعته در خدمت حوزه گردشگری و آژانس های مسافرتی است، توسعه فضای کسب و کار در بستر فشای مجازی و اینترنت را یکی از موضوعات مورد دفاع پلیس دانست و گفت: البته باید توجه داشت که این فضای کسب و کار هنوز در آذربایجان شرقی پا نگرفته است و چندان که باید شاهد توسعه این حوزه نیستیم.
محمودی فضای مجازی را بستری مهم و بسیار تاثیرگذار در حوزه گردشگری برشمرد و یادآور شد: می توان از این بستر برای توسعه روز افزون صنعت گردشگری استان بهره برد.
ارائه هر گونه خدمات تور تنها از سوی دفاتر خدمات مسافرتی مجاز است و مطابق “آیین نامه نظارت بر تأسیس و فعالیت های دفاتر خدمات مسافرتی، سیاحتی، جهانگردی و زیارتی مصوب سال ۱۳۸۰ هیأت وزیران” این دفاتر تنها مرجع مجاز برای فعالیت در زمینه اخذ روادید (ویزا)، تنظیم و انجام مسافرت گروهی (تور) داخلی وخارجی، ذخیره مکان (رزرو محل اقامت) و سایر خدمات ایرانگردی و جهانگردی محسوب می شوند، از این رو گردشگران برای خرید تورهای سیاحتی و زیارتی حتما باید به دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری مراجعه کنند.

About Author