هنوز موردی از سویه اومیکرون در کشور گزارش نشده است

سخنگوی ستاد کرونای استان البرز با اشاره به کشف سویه جدید اومیکرون در آفریقا توضیح داد: هنوز موردی از ابتلا به این سویه در کشور گزارش نشده و برای جلوگیری از ابتلا به این سویه نیز مثل موارد قبلی راهی جز واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی وجود ندارد. مهرداد بابایی در گفت‌وگو با ایسنا با […]

سخنگوی ستاد کرونای استان البرز با اشاره به کشف سویه جدید اومیکرون در آفریقا توضیح داد: هنوز موردی از ابتلا به این سویه در کشور گزارش نشده و برای جلوگیری از ابتلا به این سویه نیز مثل موارد قبلی راهی جز واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی وجود ندارد.
مهرداد بابایی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آخرین رنگ بندی شهرستان‌های البرز اظهار کرد: در حال حاضر به جز کرج و اشتهارد که در وضعیت زرد قرار دارند، رنگ مابقی شهرستان‌های البرز آبی است.
وی با اشاره به کشف سویه جدید اومیکرون در آفریقا توضیح داد: هنوز موردی از ابتلا به این سویه در کشور گزارش نشده و برای جلوگیری از ابتلا به این سویه نیز مثل موارد قبلی راهی جز واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی وجود ندارد.
وی با اشاره به ایمنی موثر واکسن کرونا افزود: کسانی که چهار تا شش ماه از تزریق واکسن به آنها می‌گذرد می‌توانند نسبت به تزریق دز بعدی اقدام کنند.
این مسئول تاکید کرد: البته در تزریق دز سوم اولویت با افراد مسن و بیماران زمینه‌ای و خاص است.
بابایی تاکید کرد: تا کنون بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار دز واکسن در البرز تزریق شده و حدود ۸۰ درصد از واجدین شرایط هم دز اول و ۶۵ درصد آنها هم دز دوم را تزریق کرده‌اند.
سخنگوی ستاد کرونای استان البرز گفت: برخی از واجدین شرایط استان برای تزریق واکسن به استان‌های دیگر به خصوص تهران مراجعه کرده‌اند که اگر آمارشان تجمیع شود آمار واکسن زده‌های البرز به مراتب بیشتر می‌شود.