واکسیناسیون مناطق محروم و صعب‌العبور زنجان با میانگین سنی وسیع‌تر

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، واکسیناسیون در مناطق محروم و صعب‌العبور استان زنجان با میانگین سنی وسیع‌تری انجام خواهد شد.
به گزارش ساقی آذربایجان پرویز قزلباش در نشست خبری که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، در رابطه با واکسیناسیون گروه سنی زیر ۱۸ سال، اظهار کرد: مجوزی برای واکسیناسیون این گروه سنی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داده نشده و در استان زنجان نیز برای گروه سنی زیر ۱۸ سال واکسن کرونا تزریق نمی‌شود.
وی در رابطه با واکسیناسیون در مناطق محروم و صعب‌العبور استان زنجان، افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده توسط دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان، واکسیناسیون برای مناطق محروم و صعب‌العبور با میانگین سنی وسیع‌تری انجام می‌شود که این موضوع به زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.
این مسئول در رابطه با واکسیناسیون دانش‌آموزان، تصریح کرد: تاکنون پروتکل‌ مشخصی برای واکسیناسیون این گروه هدف توسط وزارت بهداشت تعریف نشده و همچنان در حال بررسی است ولی در دنیا واکسن‌های کرونا برای گروه سنی ۳ تا ۱۸ سال و بالای ۸ سال تزریق می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان از واکسینه شدن ۳۹/۵ درصد (نوبت اول) جمعیت استان زنجان خبر داد و گفت: دیروز (۱۶ شهریورماه) بیش از ۱۴ هزار دُز واکسن کرونا در مراکز واکسیناسیون استان زنجان تزریق شده است.
قزلباش با اشاره به افزایش تدریجی مراکز واکسیناسیون در استان زنجان، اظهار کرد: تاکنون حدود ۷۷ هزار دُز واکسن برکت وارد این استان شده که بخش عمده آن به گروه‌های هدف تزریق شده است.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان در رابطه با تزریق دُز یادآور واکسن کرونا به کادر درمان استان زنجان، افزود: به پرسنل بخش مراقبت‌های ویژه، کادر درمان و افرادی که مواجه مستقیم با بیماران مبتلا به کووید – ۱۹ دارند، دُز یادآور واکسن کرونا تزریق خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان در پاسخ به این سئوال که آیا در استان زنجان با کمبود واکسن مواجه هستیم، خاطرنشان کرد: به هیچ وجه در استان با کمبود واکسن کرونا مواجه نیستیم، البته امکان دارد برخی برای دریافت یک نوع خاص واکسن کرونا اصرار داشته باشند یا در زمان مراجعه به مراکز واکسیناسیون، نوع واکسنی که تمایل به دریافت آن دارند، واکسن مورد نظر در آن مرکز وجود نداشته باشد.

About Author