ورود و خروج کالا در گمرک تمرچین نیازمند ساماندهی جدی است

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی ناصر عتباتی پس از بازدید از حوزه قضایی پیرانشهر و گمرک تمرچین در جمع خبرنگاران گفت: یکی از بحث هایی که سیستم قضایی با جدیت دنبال می کند بحث مبارزه با قاچاق کالا و سالم سازی بسترهای مراودات تجاری در گمرکات هست و آذربایجان غربی به لحاظ ویژگی های خاص مرزی که دارد از این قاعده مستثنی نیست.
به گزارش ساقی آذربایجان عتباتی افزود: در طی بازدید از گمرک تمرچین و بخش های مختلف این مجموعه از وضعیت ونحوه ترخیص کالا و مشکلات مربوط و بعضا نواقص و معایبی که می تواندمشکل افرین باشد و در بحث تجارت خارجی و واردات و صادرات مشکلات اساسی را ایجاد کند از نزدیک مطلع شدیم و اظهارات و نکته نظرات مسئولین شهرستان و گمرک و فرماندهان مرزبانی را شنیدیم.
رییس شورای قضایی استان ادامه داد: گمرک تمرچین در بحث وضعیت انبارها و ورود و خروج کالا نیاز به ساماندهی جدی دارد و برای ساماندهی و التزام بخشی شرکت هایی که در حوزه گمرک فعال هستند از باب صیانت از حقوق عامه و حفظ حقوق بیت المال ورودهای جدی قضایی خواهیم داشت.
رییس کل دادگستری استان گفت: تلاشمان بر این خواهد بود در سالی که مقام معظم رهبری سال پشتیبانی از تولید و مانع زدایی در حوزه تولید نامگذاری کرده اند در بحث روان سازی فعالیتهای تجاری در حوزه گمرکات که می تواند یکی از آیتم های اصلی پشتیبانی از تولید باشد را در دستور کار قرار دهیم و تا جایی که مقدور باشد بر اساس مقررات قانونی و با استفاده از ظرفیتهای استانی مسایل و مشکلات این گمرک و سایر گمرکاتی که در دستور بازدید هستند را به حداقل ممکن برسانیم.
وی ادامه داد: در تلاشیم یک فضای مناسبی برای فعالیت های سالم اقتصادی ایجاد کنیم و در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سوءاستفاده های احتمالی که در این موضوع متصور هست اقدامات پیشگیرانه داشته باشیم.

About Author