وزیر ورزش و تکرار تاریخ

یکی از دغدغه های قهرمانان ورزش در ایران از دیرباز نحوه دریافت پاداش از مسئولین ورزش است. به گزارش”ورزش سه “، حمید سجادی وزیر حال حاضر ورزش ایران یکی از دونده های به نام ورزش ایران است که افتخارات بسیاری کسب کرده .او در سال ۷۰و در رقابت های قهرمانی دو و میدانی آسیا در […]

یکی از دغدغه های قهرمانان ورزش در ایران از دیرباز نحوه دریافت پاداش از مسئولین ورزش است.
به گزارش”ورزش سه “، حمید سجادی وزیر حال حاضر ورزش ایران یکی از دونده های به نام ورزش ایران است که افتخارات بسیاری کسب کرده .او در سال ۷۰و در رقابت های قهرمانی دو و میدانی آسیا در کوالالامپور موفق شد مدال طلای دوی ۳۰۰۰متر با مانع را کسب کند و تا ایران بعد از سالها در رشته دو و میدانی در آسیا خودی نشان دهد.
در آن دوران وزارت ورزش وجود خارجی نداشت و سازمان تربیت بدنی با جایگاه رئیس، امور ورزش را مدیریت می کرد.رئیس آن دوران ورزش کشور حسن غفوری فرد بود که در آن زمان پاداش سجادی را که یک دستگاه خودرو رنو بود به او به عنوان جایزه اهدا کرده بود.
در تصویر همانطور که ملاحظه می کنید عبداللهی نیا طنز پرداز مشهور آن زمان با توجه به کمبود لوازم یدکی و دونده بودن سجادی موضوع را از طریق طنز در هفته نامه کیهان ورزشی به چالش کشیده است .
حالا ۳۰سال از آن روزها می گذرد و حمید سجادی سکاندار ورزش شده است. باید دید او که سرد و گرم چشیده روزهای سخت دوران قهرمانی است و به سختی های آن کاملاً آگاه است چه برنامه ای برای ورزشکاران حرفه ای ایران و افتخارات آنها در رقابت های آسیایی ، جهانی و میادین المپیک دارد.