وضعیت آذریایجان غربی خوب نیست

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی قانون بیمه را درستکاری نکنند.
به گزارش ساقی آذربایجان سلیمانی در نشست هماهنگی نمایندگی‌های بیمه فعال در آذربایجان‌غربی با بیان اینکه قانون بیمه کشور یکی از قوانین مطرح جهانی محسوب می‌شود، افزود: این قانون هرچند قدیمی است ولی همچنان یکی از بهترین قوانین موجود محسوب می‌شود.
وی تاکید کرد: در همین راستا طی نشست‌هایی که با کمیسیون اقتصادی مجلس داشتیم به آنان اعلام شد که نباید دستکاری زیادی در این قوانین داشته باشند.
سلیمانی با بیان اینکه رایزنی‌های لازم برای آغاز تحت پوشش بیمه قرار دادن کارت‌های بانکی در حال انجام است، ادامه داد: متأسفانه طی سال‌های اخیر سوءاستفاده‌های متفاوتی از طرق کارت‌های بانکی شهروندان انجام شده که ورود صنعت بیمه به این حوزه می‌تواند خدمات ارزنده‌ای برای مردم داشته باشد
وی با تاکید بر اینکه صنعت بیمه باید به بخش‌های مختلف زندگی مردم ورود و آنان را تحت پوشش کامل قرار دهد، بیان کرد: هدف اصلی صنعت بیمه باید کاهش دغدغه‌های مردم باشد.

بخش خصوصی صنعت بیمه در کشورتقویت شود
رئیس کل بیمه مرکزی با تاکید بر اینکه بسیاری از اموال کشور تحت پوشش بیمه نیستند و همین مورد یک ایراد اساسی است، گفت: صنعت بیمه در موارد مختلفی می‌تواند در کنار مردم باشد ولی متأسفانه بیشترین تمرکز خود را بر روی بیمه شخص ثالث گذاشته است.
سلیمانی با اشاره به اینکه ضمانت نامه‌های بیمه‌ای مورد غفلت واقع شده، افزود: امروزه ضمانت نامه‌های بانکی به یکی از منابع درآمدی بانک‌ها تبدیل شده است؛ اگر استفاده از ضمانت نامه‌های بیمه‌ای آن طور که شایسته آن است در سطح جامعه رایج شود، صنعت بیمه کشور متحول می‌شود.
وی همچنین به برخی اقدامات انجام شده برای کاهش وابستگی بیمه‌ها به بیمه مرکزی اشاره کرد و افزود: بخش خصوصی صنعت بیمه در کشور باید بیش از پیش تقویت شود.
رئیس کل بیمه مرکزی از راه اندازی مرکز ارزیابی ریسک بیمه‌ها نیز خبر داد و گفت: این مرکز تأیید فنی ریسک‌های تعیین شده را بر عهده دارد که در تصمیم گیری در این حوزه مرجع محسوب می‌شود.
سلیمانی همچنین ارتباط با مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان‌ها را به عنوان هماهنگ کننده وزارت اقتصاد در این مناطق را فرصتی برای هماهنگی و رفع مشکلات موجود در بیمه‌های استان‌ها دانست.وی با تاکید بر حمایت از برگزاری نشست‌های هماهنگی نمایندگان بیمه، گفت: این نشست‌های تخصصی راهگشای بسیاری از مشکلات موجود است؛ معتقدیم
رئیس کل بیمه مرکزی با انتقاد از وضعیت صنعت بیمه در آذربایجان‌غربی، بیان کرد: متأسفانه صنعت بیمه این استان با بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز مشترک با سه کشور همسایه که به تنهایی ظرفیت بالایی در حوزه صنعت بیمه محسوب می‌شود، جایگاه خوبی ندارد.
وی مرز را یک فرصت استثنایی برای توسعه اقتصادی عنوان کرد و افزود: طبق آماری که در اختیار ما قرار گرفته است میزان سالانه تجارت مرزی اعم از صادرات و واردات انجام شده از مرزهای آذربایجان‌غربی حدود ۲.۵ میلیارد دلار است که باید مشخص شود از این مقدار سهم اختصاصی این استان چقدر است.سلیمانی در رابطه با نقش صنعت بیمه در توسعه اقتصادی، گفت: بیمه یک فضای توأم با اطمینان و آرامش برای پایه گذاری فعالیت اقتصادی را فراهم می‌کند، در برخی از حوزه‌ها هادی چهار چوب از یک‌هزار برابر تعهد مالی توسط بیمه متقبل می‌شود، نشان از اوج اعتقاد صنعت بیمه به اطمینان بخشی برای جامعه است.

About Author