پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی به واحدهای دامی کوچک در استان اردبیل

استاندار اردبیل از برنامه ریزی برای تامین سرمایه در گردش واحدهای تولید دامی و مرغداری‌ها خبر داد و گفت: واحدهای کوچک دامی می‌توانند مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از بانک کشاورزی تسهیلات اخذ کنند.
سید حامد عاملی در جلسه اقدام مشترک تنظیم بازار استان از تشدید نظارت بر روند عرضه اقلام و قیمت‌ها از سوی دستگاه‌های متولی خبر داد و اظهار کرد: برای تولیداتی که قیمت مواد اولیه آن‌ها افزایش یافته، با نظر کمیته کارشناسی ،قیمت‌گذاری منطقی انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه با افزایش غیرمنطقی و غیرمرتبط اقلام برخورد می شود ، خواستار نظارت اصناف و دستگاه‌های مربوطه بر روند عرضه کالاها و بررسی دقیق برای قیمت‌گذاری منطقی شد.
استاندار اردبیل از وجود تمامی اقلام مورد نیاز از جمله مرغ ، روغن، لبنیات و گوشت در بازار خبر داد و گفت: در حال حاضر هیچ کمبودی در خصوص اقلام ضروری در بازار وجود ندارد.
عاملی در ادامه با اشاره به هماهنگی‌های انجام گرفته در خصوص تامین سرمایه در گردش واحدهای تولید دامی و مرغداری‌ها افزود: واحدهای کوچک دامی می‌توانند مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از بانک کشاورزی تسهیلات اخذ کنند.
وی تصریح کرد: مقدمات پرداخت تسهیلات برای واحدهای بزرگ نیز از بانک‌های طرف همکاری با واحدهای تولیدی انجام، و از سوی بانک مرکزی ابلاغ شده که به زودی روند پرداخت آغاز می‌شود.
درآمد سرانه اردبیلی‌ها
نصف متوسط کشوری است

استاندار اردبیل گفت: درآمد سرانه مردم استان اردبیل نصف متوسط کشوری است.
نشست شورای اداری استان اردبیل ظهر امروز با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس در محل استانداری اردبیل برگزار شد.
سید حامد عاملی استاندار اردبیل در ابتدای این نشست با تاکید بر ضرورت اصلاح شاخص‌های تعیین محرومیت استان ها اظهار کرد: در سنوات گذشته تعیین محرومیت ها بر اساس شاخص ها و فعالیت های عمرانی استان ها تعیین می شد و در این خصوص نیز اعتباراتی برای رفع کمبودها اختصاص می یافت؛ اما امروزه لازم است برای شناسایی محرومیت ها بازنگری و اصلاح در شاخص ها رخ دهد، چرا که در حال حاضر برای احصاء محرومیت مناطق شاخص هایی نظیر نرخ بیکاری و درآمد سرانه مردم باید مورد توجه باشد.
وی افزود: در این خصوص استان اردبیل یکی از استان هایی است که به رغم داشتن محرومیت ها و سرانه پایین درآمد مردم، مورد بی توجهی قرار گرفته است؛ با وجود اینکه این استان دارای قابلیت ها و پتانسیل های بسیاری برای سرمایه گذاری می باشد، اما متاسفانه درآمد سرانه استان نصف متوسط کشوری است.
استاندار اردبیل خاطرنشان کرد: در سال های گذشته در برخی از استان های محروم با سرمایه گذاری از سوی دولت و شرکت های وابسته به آن، زیرساخت های بسیاری تکمیل شده که انتظار ما نیز از مسئولین کشوری این است که شرکت هایی نظیر شستا، ایدرو و ایمیدرو را برای تسریع در روند اجرای پروژها و زیرساخت‌های مورد نیاز در استان اردبیل مستقر کنند.
عاملی با اشاره به لغو مکرر پروازهای شرکت هواپیمایی آسمان وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، خواستار پیگیری مشکلات این شرکت هواپیمایی در جهت خدمات رسانی مطلوب به مردم استان شد.

About Author