پرواز مستقیم اردبیل – نجف دایر شد

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل محمد قصابی در نشست ستاد اربعین حسینی در اردبیل اظهار کرد: با پیگیری استاندار اردبیل، نمایندگان در مجلس و همکاری شرکت هواپیمایی زاگرس اولین پرواز مستقیم اردبیل به نجف از جمعه ساعت ۱۰ صبح انجام شد .
وی تصریح کرد: قرار است این پرواز به صورت مستقیم از فرودگاه اردبیل به نجف و بالعکس در این ایام انجام شود تا در روزهای آینده نیز برای تداوم برقراری این پرواز تصمیم‌گیری شود.
مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل گفت: چهار استان متقاضی برقراری پرواز مستقیم از فرودگاه‌های این استان‌ها به نجف بودند که یکی از این استان‌ها اردبیل انتخاب شده تا به درخواست زائران حسینی پاسخی مثبت دهیم و با همکاری کشور عراق و رعایت تمامی پروتکل‌ها این سفر هوایی انجام شود.
قصابی افزود: با برقراری این پرواز زائران حسینی به ویژه موکب‌داران که قصد ارائه خدمات در ایام اربعین به زوار امام حسین (ع) را دارند، می‌توانند با حضور در مسیر نجف به کربلا خدمات‌رسانی خود را انجام داده و از فیوضات این ایام بهره ببرند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: تمام تلاشمان بر این است تا با رایزنی‌ شرکت‌های هواپیمایی در کنار دایر کردن پروازهای داخلی، به کشورهای مختلف پروازهای زیارتی و سیاحتی را نیز دایر کنیم تا هموطنان استان اردبیل بتوانند از پروازهای مستقیم استفاده کنند.
در آستانه اربعین حسینی پنج موکب از استان اردبیل برای ارائه خدمات به زائران در مسیر نجف به کربلا به کشور عراق اعزام می‌شوند که با بسته شدن مرزهای زمینی این سفر به صورت هوایی از فرودگاه اردبیل انجام خواهد شد.

About Author