پویش مردمی هر ایرانی یک درخت در آزادشهر برگزار شد

با حضور جمعی از مسئولان و مدیران استانی و شهرستانی پویش مردمی هر ایرانی یک درخت در شهرستان آزادشهر برگزار شد. استان گلستان بی شک یکی از سرسبزترین و دیدنی ترین استان های کشور بوده و ظرفیت جنگلها و مراتع بسیار و نادر تنها بخشی از این پوشش سبز در این پهنه است.   اما […]

با حضور جمعی از مسئولان و مدیران استانی و شهرستانی پویش مردمی هر ایرانی یک درخت در شهرستان آزادشهر برگزار شد.

استان گلستان بی شک یکی از سرسبزترین و دیدنی ترین استان های کشور بوده و ظرفیت جنگلها و مراتع بسیار و نادر تنها بخشی از این پوشش سبز در این پهنه است.

 

اما علاوه بر آنکه در سراسر دنیا و ایران عزیز سرعت تخریب، مداخله و تخریب بسیار بیشتر از حجم ایجاد و توسعه پوشش های جنگلی و سبط است در سالهای اخیر استان گلستان طعمه حریق و بلایای طبیعی بسیار شده و بخش بزرگی از سرمایه های خود در حوزه جنگلهای بی نظیر خود به ویژه جنگلهای مشهور هیرکانی را از دست داده است.

 

از این رو سازمان جهادکشاورزی به عنوان یکی از نهادهای خدمات رسان در کشور فراتر از رسالت های اداری خود در راستای رسالت های اجتماعی اش به کاشت درخت و توسعه فضای سبز اهتمام ورزیده و در همین راستا مراسمی تحت عنوان پویش مردمی هر ایرانی کاشت یک درخت با حضور ملک‌حسینی فرماندار، حجت‌الاسلام شهابی امام جمعه، لطفی مدیرکل منابع طبیعی استان، مسوولین و مردم شهرستان در محل پارک زیتون‌تپه آزادشهر برگزار و چندین اصله نهال به‌صورت نمادین غرس شد.