کاهش ۵۰ درصدی اشغال واحدهای اقامتی در خراسان رضوی

مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی گفت: در شرایط گسترش موج پنجم شیوع ویروس کرونا و در آستانه تعطیلات منتهی به تاسوعا و عاشورای حسینی و همچنین با آغاز طرح ممنوعیت سفر و طرح تشدید مقابله با فعالیت مشاغل، تاسیسات گردشگری استان نیز در راستای همراهی با سیاست‌های ستاد مبارزه با کرونا فعالیت‌های خود را بیش از ۵۰ درصد کاهش داد.
به گزارش ساقی آذربایجان سیدجواد موسوی با اعلام این خبر اظهار کرد: با برنامه‌ریزی صورت‌ گرفته، گشت‌های بازرسی و نظارت اداره‌ کل ‌میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی و با همراهی بازرسان مشترک از تشکل‌های حرفه‌ای گردشگری و استانداری خراسان رضوی، بر نحوه فعالیت و رعایت پروتکل های بهداشتی مرتبط با مقابله با بیماری کرونا نظارت‌های لازم انجام شد.
مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی ادامه داد: تمامی اماکن اقامتی برخوردار از استانداردهای لازم و دارای مجوز پذیرش، در شرایط فعلی صرفاً ۲۵ درصد ظرفیت خود را می‌توانند در اختیار مسافران قرار دهند.
مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی افزود: با توجه به اهمیت نظارت و بازرسی در حوزه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و تصمیمات قرارگاه عملیاتی مقرر شد گروه‌های مشترک بازرسی و نظارت تشکیل شده و نظارت لازم اعمال شود.
مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی با اشاره به محدودیت‌های اعمال شده و همراهی فعالان گردشگری در راستای مصوبات ستاد مبازه با کرونا تصریح کرد: ظرفیت اشغال واحدهای اقامتی از ۷۰ به ۱۷ درصد کاهش یافته است. با توجه ممنوعیت سفر به مشهد محدودیت های شدیدی در سطح شهر اعمال شده است.
بر اساس گزارش‌ روابط عمومی اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی، وی یادآور شد: همچنین موزها و مجموعه‌های تاریخی و فروشگاه‌های صنایع‌ دستی نیز در این روزها تعطیل بوده‌اند و تا بهبود شرایط و عبور از وضعیت قرمز کرونایی اعمال این محدودیت‌ها تداوم خواهد داشت.

About Author