کشف و ضبط ۲۳ اصله چوب آلات جنگلی قاچاق در یک نیسان

رئیس اداره منابع طبیعی رشت، از دستگیری قاچاقچیان سابقه دار جنگل در خمام و کوچصفهان خبر داد و گفت: تعداد ۲۳ اصله گرده کاتین از نوع افرا، سفیدپلت، اوجا و توسکا به حجم ۰.۳۸۶ مترمکعب کشف شده است.

مهدی پورمیرزایی در گفت وگو با ایسنا، از دستگیری قاچاقچیان جنگل خبر داد و اظهار کرد: به دنبال پایش نیروهای یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رشت در منطقه خمام، خودروی نیسان حامل چوب آلات جنگلی توسط ماموران یگان حفاظت کشف و ضبط شد.

وی چوب آلات کشف شده را به تعداد ۲۳ اصله گرده کاتین از نوع افرا، سفیدپلت، اوجا و توسکا به حجم ۰.۳۸۶ مترمکعب و مقدار نیم استر هیزم دانست.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رشت همچنین از توقیف خودروی پیکان وانت حامل چوب های هیزمی در منطقه کوچصفهان و لشت نشا خبر داد که توسط نیروهای یگان حفاظت این اداره و با همکاری نیروی انتظامی صورت پذیرفت.

پورمیرزایی، با بیان اینکه متخلفین از سابقه داران قاچاق چوب بوده و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند، اضافه کرد: خودروی متخلفین هم توقیف شده است.

وی ادامه داد: کارشناسان ارزش ریالی مجموع چوب آلات کشف شده در دو عملیات را دو میلیون و ۱۵۰ هزار تومان برآورد کرده اند.

رئیس اداره منابع طبیعی رشت تصریح کرد: با جدیت در پی مجازات متخلفین هستیم و قانون در برخورد با این قاچاقچیان از هیچ مجازاتی دریغ نخواهد کرد.

وی ضمن قدردانی از حمایت همه جانبه دستگاه قضایی از نیروهای حفاظتی، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه دخل و تصرف در اراضی ملی و قاچاق چوب با سامانه های امداد جنگل و مرتع به شماره های ۱۳۹ و ۱۵۰۴ تماس بگیرند و بیان کرد: شهرستان رشت بیش از ۳۰ هزار هکتار اراضی ملی شامل جنگل، اراضی موات، اراضی مستحدثه و اراضی ساحلی دارد.

About Author