کشف ۶۰۰میلیارد ریال فرار مالیاتی در کردستان

فرمانده انتظامی استان سردار علی آزادی، اظهار کرد: مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان در راستای مبارزه با جرم فرار مالیاتی و با اشراف اطلاعاتی دریافتند یک شرکت بازرگانی با توجه به گذشت چندین سال از تأسیس آن، هیچ گونه اظهارنامه به ادارات مرتبط وصول نشده است.
به گزارش ساقی آذربایجان وی افزود: مأموران با بررسی های به عمل آمده دریافتند که شرکتی در سال ۱۳۹۳ در سطح شهرستان سنندج برای انجام فعالیت های اقتصادی از جمله واردات و صادرات، با اخذ کارت بازرگانی تاسیس شده است و با توجه به گذشت چندین سال از تاسیس شرکت از طریق هیئت مدیره مربوطه هیچ گونه اظهارنامه ای جهت اعلام اقدامات تجاری شرکت اعلام نشده است.
سردار آزادی تصریح کرد: در همین راستا تیمی از مأموران پلیس امنیت اقتصادی بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند و با اقدامات تخصصی و پلیسی، سرنخ های مهمی از این پرونده اقتصادی را کشف کردند.
فرمانده انتظامی استان کردستان خاطرنشان کرد: مأموران در ادامه تحقیقات به این نتیجه رسیدند افرادی با سوء استفاده از کارت بازرگانی اقدام به واردات کالا کرده و طی این مدت مالیات کالاهای وارد شده را پرداخت نکردند.
سردار آزادی با اشاره به دستگیری ۳ نفر متهم این پرونده یادآورشد: متهمان به جرم خود اقرار و با پیگیری ماموران بیش از ۶۰۰میلیارد ریال فرار مالیاتی از متهمان کشف کردند که با تشکیل پرونده متهمان به مراجع قانونی معرفی شدند.مدیرکل امور اقتصادی و دارایی توضیح داد : مازندران تشنه سرمایه گذاری جدید است و برای جلب اعتماد سرمایه گذاران اعم از داخلی و خارجی در استان فرش قرمز زیرپایشان پهن می کنیم.
وی همچنین گفت که در یک سال گذشته مجوز هشت طرح سرمایه‌گذاری در بخش‌های گردشگری، کشاورزی و صنعتی مازندران به شرکت‌های خارجی داده شد.
پتروشیمی، اصلاح نژاد دام، بوم‌گردی، لایروبی و احیای آب‌بندان‌ها و احداث نیروگاه مقیاس کوچک مهم‌ترین اولویت‌های جذب سرمایه‌گذاری در مازندران اعلام شده است.

About Author