کلاهبرداری با وعده اقامت در ترکیه

و به ماموران گفت که چند روز پیش با فرد ناشناسی در خیابان پیروزی تهران آشنا شده و این فرد ادعا کرده که در قبال اخذ مبلغ ۳۰۰۰ یورو مقدمات خروج وی را از کشور به مقصد ترکیه فراهم خواهد کرد.

ماموران پلیس آگاهی تهران بزرگ فردی را که با وعده اخذ اقامت در کشورهای خارجی اقدام به کلاهبرداری چندین هزار یورویی کرده بود، دستگیر کردند.
در تاریخ نهم خرداد امسال بود که یکی از شهروندان به پلیس آگاهی مراجعه کرده و از کلاهبرداری به شیوه خرید و فروش ارز برای انجام امور مهاجرتی خبر داد. او به ماموران گفت که چند روز پیش با فرد ناشناسی در خیابان پیروزی تهران آشنا شده و این فرد ادعا کرده که در قبال اخذ مبلغ ۳۰۰۰ یورو مقدمات خروج وی را از کشور به مقصد ترکیه فراهم خواهد کرد.
شاکی نیز به این فرد اعتماد کرده و مبلغ مذکور را به شکل نقدی در اختیارش قرار داده، اما پس از دریافت مبلغ، فرد ناشناس دیگر پاسخگوی تماس ها و پیام های شاکی نبوده و این فرد نیز ناگزیر به شکایت شده است.
با کسب این اطلاعات گروهی از ماموران پلیس آگاهی رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار داده و موفق به شناسایی مخفیگاه فرد کلاهبردار در محدوده خیابان پیروزی شدند که پس از هماهنگی با مقام قضایی و اخذ مجوز عملیات این فرد در مخفیگاهش دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد.
مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ با تایید این خبر اعلام کرد که برای این فرد پرونده ای تشکیل شده و متهم برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شده است. همچنین تحقیقات برای شناسایی دیگر قربانیان احتمالی این فرد نیز در حال انجام است.

About Author