72 گونه پرنده مهاجر در تالاب‌ میل مغان شناسایی شدند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: 72 گونه پرنده مهاجر در تالاب میل مغان در اصلاندوز شناسایی شده و در حال حاضر در این تالاب زندگی می‌کنند.
حسن قاسم‌زاده در جریان بازدید از تالاب میل مغان در اصلاندوز اظهار کرد: تالاب میل مغان به وسعت 150 هکتار همه‌ ساله در زمستان و اوایل بهار میزبان پرندگان مهاجری است که از مناطق مختلف دنیا برای گذران زمستان و ایام بهار در این مناطق سکونت می‌کنند.
وی تصریح کرد: عمده این پرنده‌ها که در قالب 72 گونه در تالاب میل مغان مشاهده شدند غاز پیشانی سفید، فلامینگو، قوی فریادکش و سایر پرندگان کمیاب و نایابی هستند که در این مناطق گذران زندگی می‌کنند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: دومین شنبه ماه می به نام روز جهانی پرندگان مهاجر نامگذاری شده که امسال شعار انتخاب شده برای این هفته «کاهش نور مصنوعی» در مهاجرت پرندگان است که ما نیز باید سعی کنیم با کم کردن از نور مصنوعی پرندگان را در زیست مناسب و جهت‌یابی درست کمک و یاری کنیم.
قاسم‌زاده افزود: ما انسان‌ها باید در کنار بها دادن به زیبایی‌ها و زیست مناسب پرندگان، ‌شرایط مطلوبی را برای فعالیت آنها در زیستگاه‌های مختلف به وجود آوریم تا امکان شایسته‌ترین فضا و بستر برای زیست پرندگان مهاجر نیز در استان اردبیل مهیا شود.