۸ ترفند ساده آرایشی

برای آن چه از زندگی می‌خواهید، همیشه لازم نیست پول زیادی داشته باشید. فرقی نمی‌کند هر سال برای خرید محصولات آرایشی جدید چقدر هزینه می‌کنید و چقدر جلوی ولخرجی‌ها را می‌گیرید، همیشه یک ترفند وجود دارد که می‌توانید در زمان و هزینه صرفه‌جویی کنید. ما در این مطلب چند ترفند ساده آرایشی معرفی خواهیم کرد که می‌توانند به شما کمک کنند که پول کمتری خرج کنید.

  1. اتوی موی خود را با جوش شیرین و آب تمیز کنید!

ترفند ساده آرایشی

اتو مو به دلیل محصولاتی که روی موهای خود استفاده می‌کنید، می‌تواند به راحتی کثیف شود و تمیز کردن آن کار خیلی سختی است. خیلی از مردم پول زیادی را صرف خرید یک اتوی موی جدید می‌کنند. یا برای تمیز کردن آن پول می‌پردازند. در حالی که یک راه نسبتا آسان و کارآمد برای تمیز کردن آن در خانه نیز وجود دارد. تنها چیزی که نیاز دارید جوش شیرین و آب است.

جوش شیرین و آب را در یک کاسه مخلوط کنید و آن را به اتوی موی خود بمالید و اجازه دهید حدود ۱۰ تا ۳۰ ثانیه بماند و سپس آن را با دستمال پاک کنید. از یک اسفنج خشک استفاده کنید تا مخلوط را روی اتو بمالید. آن وقت ببینید چطور اتو موی شما تمیز می‌شود. جوش شیرین به از بین بردن باکتری‌ها کمک می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد تا موهای خود را بدون دردسر صاف کنید. این هم یک ترفند ساده بدون نیاز به پول!

  1. ریمل خشک شده را داخل آب داغ بگذارید تا دوباره قابل استفاده شود!

ترفند ساده آرایشی

اگر چندین تیوپ ریمل خشک شده میان لوازم آرایش خود دارید، همه آن‌ها را در یک لیوان آب داغ قرار دهید تا بتوانید دوباره از آن‌ها استفاده کنید. آب داخل لوله‌ها نریزید در عوض، تیوپ ریمل‌ها را در یک لیوان آب جوش قرار دهید. بگذارید چند دقیقه داخل آب بمانند. حرارت ریمل خشک شده را نرم کرده و می‌توانید مجددا از آن استفاده کنید.

 

  1. از بالم لب شکسته خود برای نرم کردن پوست خشک استفاده کنید.

بالم لب

بالم لب تان شکسته؟ به جای دور انداختن، می‌توانید از آن برای نرم کردن پوست خشک روی بدن تان استفاده کنید. اگر بالم لب تان شکسته، می‌توانید آن را به ظرف کوچکی منتقل کنید و زیر آن شمع روشن کنید تا نرم شود. سپس درب ظرف را بسته و هر زمان که احساس کردید قسمتی از پوست تان خشک شده از آن استفاده کنید.

  1. ترفند ساده آرایشی؛ تغییر رنگ کرم پودر با مرطوب کننده!

کرم پودر ترفند ساده آرایشی

اگر به اشتباه سایه تیره تری از کرم پودر خریداری کردید، از مرطوب کننده استفاده کنید تا روشن تر شود. بله شما می‌توانید فونداسیونی تیره را با مرطوب کننده مخلوط کنید تا سایه رنگ روشن تری داشته باشد. این ترفند ساده آرایشی کمک‌تان می‌کند کمتر پول خرج کنید.

مطلب مرتبط: کانتور مناسب پوست صورت: تمام آنچه که باید در انتخاب کانتور توجه کنید!

  1. قطره چشمی ‌را به لاک ناخن خشک شده خود اضافه کنید تا دوباره قابل استفاده شود!

گاهی اوقات، وقتی برای مدتی از یک لاک استفاده نمی‌کنید، خشک می‌شود و وقتی می‌خواهید از آن استفاده کنید، متوجه می‌شوید که خشک شده است. اگر چنین لاکی دارید، می‌توانید قطره چشم به آن اضافه کنید و بگذارید مدتی بماند. آن وقت قابل استفاده خواهد شد.

  1. نگهداری لاک ناخن در یخچال به ماندگاری بیشتر آن کمک می‌کند!

اگر همیشه از لاک ناخن استفاده نمی‌کنید و می‌ترسید خشک شود، از این ترفند استفاده کنید. شما می‌توانید لاک ناخن خود را در یخچال بگذارید تا ماندگاری بیشتری داشته باشد. نگهداری لاک ناخن در یخچال، تغییر رنگ و تبخیر حلال لاک را کاهش می‌دهد، آن وقت می‌توانید زمان بیشتری از آن استفاده کنید. یک ترفنده ساده آرایشی که کیف پول‌تان قطعا دوست خواهد داشت!

 

  1. ترفند ساده آرایشی؛ از رنگ روشن کرم پودر به عنوان کانسیلر استفاده کنید

ترفند ساده آرایشی

اگر رنگ فونداسیونی که خریده‌اید برای شما خیلی روشن است، نگران نباشید. شما می‌توانید از آن به عنوان کانسیلر استفاده کنید. بله اگر کرم پودر شما از ته رنگ پوست‌تان روشن تر است، آن را زیر چشم‌ها بمالید تا جایگزین خوبی برای کانسیلر باشد.

 

  1. از حلقه لاستیکی برای فر کردن موهای خود استفاده کنید!

مدل مو فر خورده

اگر می‌خواهید خیلی آسان و ارزان موهای خود را فر کنید و حالت دهید، می‌توانید از اسباب بازی‌ها یا حلقه‌های پلاستیکی استفاده کنید. ابتدا موهایتان را خیس کنید، سپس حلقه را روی سرتان قرار دهید و تمام موهایتان را دور آن بچرخانید. پس از آن بگذارید موهایتان یک شب به همان شکل بماند. صبح فردا از دیدن موهای فر خورده و حالت گرفته زیبای تان شگفت زده خواهید شد.

کلام پایانی

نظر شما در مورد این ترفند‌های آسان و کم هزینه چیست؟ شما کدام یک از این روش‌ها را امتحان کرده اید؟ حتما از این ترفندها استفاده کنید تا با وقت و هزینه کم همچنان زیبا جلوه کنید.

About Author