احتمال بازگشت محدودیت‌های کرونایی در استان اردبیل وجود دارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: ۲۴ ساعت گذشته چهار مورد فوتی بر اثر ابتلای این بیماری گزارش شده است و اگر مردم در رعایت پروتکل‌ها همکاری نکنند احتمال برقراری محدودیت‌ها وجود دارد. به گزارش ساقی آذربایجان از اردبیل ، براساس اعلام پژوهشگران و دانشمندان انجام واکسیناسیون در کاهش روند ابتلا به کرونا بسیار موثر […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: ۲۴ ساعت گذشته چهار مورد فوتی بر اثر ابتلای این بیماری گزارش شده است و اگر مردم در رعایت پروتکل‌ها همکاری نکنند احتمال برقراری محدودیت‌ها وجود دارد.
به گزارش ساقی آذربایجان از اردبیل ، براساس اعلام پژوهشگران و دانشمندان انجام واکسیناسیون در کاهش روند ابتلا به کرونا بسیار موثر بوده است که توانسته است تا حدی از گسترش این بیماری کاهش دهد.
از بهمن ماه سال گذشته انجام واکسیناسیون در اردبیل نیز آغاز شده است که تاکنون بیش از یک میلیون دز واکسن تزریق شده است که تداوم روند ثبات شیوع کرونا در استان همکاری باقی مردم را در جهت انجام واکسیناسیون می‌طلبد.
طبق آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان‌های اردبیل، پارس آباد، خلخال، مشگین‌شهر و نمین در وضعیت زرد و شهرستان‌های گرمی، بیله سوار، نیر، سرعین، کوثر و اصلاندوز در وضعیت آبی قرار دارند.
افزایش آمار فوتی‌های کرونایی در استان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در جمع خبرنگاران در رابطه با تشریح آخرین وضعیت کرونا استان اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته چهار مورد فوتی بر اثر ابتلای این بیماری گزارش شده است که اگر مردم رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌ها بهداشتی را در اولویت خود قرار ندهند امکان بازگشت دوباره محدودیت‌های کرونایی وجود دارد. حبیب‌زاده در خصوص آخرین آمار واکسیناسیون در استان نیز گفت: از آغاز واکسیناسیون کرونا تاکنون در استان 786 هزار 398 دوز در نوبت اول و 375 هزار و 303 دوز در نوبت دوم در استان تزریق شده است.
وی از ورود بیش از 93 هزار دوز واکسن به مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خبر داد و گفت: این واکسن‌ها از نوع سینوفارم و برکت هستند که از طرف وزارت بهداشت تحویل دانشگاه علوم پزشکی اردبیل شده و امروز در سطح مراکز بهداشتی استان توزیع شد.

وضعیت کرونا در شرایط فعلی شکننده است
جانشین رئیس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه وضعیت کرونا در شرایط فعلی نیز شکننده است، گفت: هر چند تعداد مراجعین سرپایی در بیمارستانها و مراکز درمانی به یک پنجم کاهش یافته است اما در پیک ششم انتشار ویروس به‌صورت گسترده پیش بینی شده و دامن کودکان و نوجوانان را نیز خواهد گرفت که نیاز است باید همچنان از عادی انگاری پرهیز کنیم.
ندایی افزود: خوشبختانه تزریق واکسن دز سوم کادر درمان در برخی شهرها آغاز شده و باید تا ایمن سازی عمومی که حداقل85درصد از جمعیت واکسینه شوند، این روند ادامه پیدا کند و همچنین رعایت دستورالعمل های بهداشتی هم مورد توجه باشد.
وی از مردم خواست که به نزدیکترین مرکز تجمیعی واکسیناسیون یا مراکز بهداشت مراجعه کرده ونسبت به دریافت واکسن اقدام کنند تا استان به یک ایمنی نسبی دست یابد.
با توجه به آمار اعلام شده مبتلایان کرونایی روند افزایشی فوتی در استان را نشان می دهد که عادی انگاری در شرایط کنونی اعمال محدودیت‌ها و شروع پیک ششم را به‌دنبال داشته باشد.