احتمال بروز تنش آبی در ۱۰۰ روستای خرم‌آباد

فرماندار خرم‌آباد گفت: احتمال بروز تنش آبی برای ۱۰۰ روستای خرم‌آباد وجود دارد و در حال حاضر برخی روستاها به وسیله تانکر آب‌رسانی می‌شوند.
به گزارش ساقی آذربایجان، جعفر طولابی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: احتمال بروز تنش آبی برای ۱۰۰ روستای خرم آباد وجود دارد و در حال حاضر برخی روستاها به وسیله تانکر آب رسانی می‌شوند.
وی عنوان کرد: برخی روستاهای حوزه شهرستان خرم آباد به وسیله تانکر آبرسانی می‌شوند و با توجه به استمرار خشکسالی باید تمهیدات لازم برای مقابله و به حداقل رساندن مشکلات خشکسالی پیش‌بینی شود.
فرماندار خرم آباد با اشاره به اعتبارات عمرانی حوزه شهرستان عنوان کرد: کل اعتبارات مصوب شهرستان از محل همه منابع مختلف بودجه‌ای در سال جاری بالغ بر ۲۷۵ میلیارد تومان است.
طولابی بر نظارت مستمر کمیت و کیفیت کار پیمانکاران تاکید کرد و افزود: از این رو باید گزارش‌ها مستمر به معاونت عمرانی فرمانداری خرم آباد ارائه شود.
وی با اشاره به بروز پدیده خشکسالی در خرم‌آباد، تصریح کرد: پدیده خشکسالی، خسارت‌های زیادی در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی وارد کرده است که نیاز است در زمینه مدیریت دستگاه‌های متولی این موضوع به خوبی بررسی و در قالب کارگروه‌های تخصصی پیگیری شود.
فرماندار خرم آباد تاکید کرد: شرکت آب منطقه‌ای باید با برداشت‌های غیرمجاز آب برخورد کند و از کشت محصولات آبدوست در اراضی شهرستان خرم آباد جلوگیری شود.
طولابی افزود: دستگاه‌های خدماتی و واحدهای تولیدی بایستی پیش بینی لازم را برای جایگزینی سوخت گاز در فصل سرما داشته باشند، و مدیران استان لرستان باید برای مقابله با حوادث احتمالی همچون آتش سوزی، سیلاب، آب گرفتگی معابر و بحران‌های فصل سرما آمادگی لازم را داشته باشند.

About Author