از توزیع کالاهای اساسی با قیمت‌های سلیقه‌ای جلوگیری شود

جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان کرج به صورت میدانی با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج در بازدید از فروشگاه‌های بزرگ عرضه کالاهای اساسی مردم برگزار شد.
به گزارش ساقی آذربایجان فرماندار کرج در این بازدید ضمن تاکید بر رصد روزانه بازار و شبکه توزیع، خواستار تشدید فعالیت دستگاه‌های نظارتی در عرضه کالاها با قیمت شد.
غفور قاسم ضمن رصد قفسه‌های فروشگاه زنجیره‌ای و نحوه توزیع و عرضه کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم شهر کرج از جمله مرغ، گوشت، تخم مرغ، لبنیات و.. میزان قیمت شده بر روی اقلام مصرفی را نیز مورد بررسی قرار داد. وی با اشاره تاکید هیات محترم دولت و مقام عالی دولت در استان مبنی بر رصد روزانه بازار، شبکه توزیع و جلوگیری از نوسان قیمت‌ها تصریح کرد: کالاهای مورد نیاز مردم باید در فروشگاه‌های زنجیره‌ای با درج قیمت مصوب عرضه شود و از توزیع سلیقه‌ای جلوگیری به عمل آید.
قاسم پور گفت: دستگاه‎‌های نظارتی در کرج به صورت روزانه بازار را کنترل می‌کنند و تمام تلاش مسولان امر نیز این است که مردم مشکلی در تامین اقلام مورد نیاز خود نداشته باشند.
همچنین در ادامه این بازدید که با همراهی حصاری رئیس اتاق اصناف کرج، مجرد معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری کرج،معاون تعزیرات حکومتی مرکز استان، معاون بازرسی سازمان صمت و رئیس بازرسی اتاق اصناف کرج همراه بود؛ گزارشی از نحوه قیمت گذاری گوشت، مرغ، تخم مرغ و مواد لبنی و مصوبات ستاد تنظیم بازار و نحوه توزیع در میادین میوه و تره بار ارائه شد.
در جریان بازدید فرماندار کرج بعد از بحث و بررسی در خصوص زنجیره تولید و توزیع در اقلام اساسی، تصمیماتی نیز در جهت بهبود وضعیت بازار اتخاذ شد.
قاسم پور در بازدید امروز که به صورت سرزده انجام شد، پس از شنیدن مشکلات در نحوه توزیع و همچنین برخی تغییر قیمت‌ها دستورات لازم را برای حل مشکلات در نحوه عرضه به مصرف کنندگان در فروشگاه های زنجیره‌ای صادر کرد.
فرماندار کرج در این بازدید به صورت تلفنی نیز پیگیری های لازم و هماهنگی های بین دستگاهی را جهت رسیدگی به هر گونه تخلف انجام داد.

About Author