اعلام آمادگی ایران برای میزبانی از نشست هیات اجرایی شورای المپیک آسیا

رییس کمیته ملی المپیک در نشست هیات اجرایی شورای المپیک آسیا تاکید کرد که ایران آمادگی میزبانی از نشست آتی هیات اجرایی OCA را دارد.
به گزارش ایسنا، نشست فوق العاده هیات اجرایی شورای المپیک آسیا به ریاست راجا راندیر سینگ سرپرست OCA، حسین المسلم رئیس فدراسیون بین المللی شنا و مدیرکل شورای المپیک آسیا و اعضای هیات اجرایی برگزار شد.
در ابتدا کمیته برگزاری بازی‌های آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ ضمن ارائه گزارش تکمیلی پس از نشست اخیر خود با سرپرستان کاروان‌ها، بر آمادگی کامل چین و شهر میزبان بازی‌ها برای برگزاری هرچه موفق تر رویداد بزرگ قاره کهن تاکید کرد.
پیشرفت ۹۰ درصدی ساخت و ساز اماکن و بهره برداری از آن‌ها برای برگزاری رویدادهای آزمایشی از دیگر نکات برجسته در گزارش کمیته برگزاری هانگژو ۲۰۲۲ بود.
حمایت کمیته ملی المپیک ایران جهت صدور مجوز ورود برای ورزشکاران افغان با توجه به شرایط بازگشایی مرزهای کشور و هماهنگی با سایر دستگاه های مرتبط نیز مورد تقدیر و تمجید شورای المپیک آسیا و اعضاء هیات اجرایی آن قرارگرفت.
رضا صالحی امیری در این نشست بیان کرد: تاکنون با حمایت از ورزشکاران و جامعه ورزشی افغانستان بر حسب وظیفه حرفه ای کمیته ملی المپیک و نیز رسالت اخلاقی و انسانی در خصوص صدور مجوز ورود و روادید برای تعدادی از ورزشکاران افغانستان اقدام کرده‌ایم که به یاری پروردگار و امید به بهبود شرایط، این حمایت در تعامل با IOC و OCA افزایش خواهد یافت.
رئیس کمیته ملی المپیک ایران خطاب به حاضرین در هیات اجرایی نیز در خصوص آمادگی ایران برای میزبانی نشست آتی هیات اجرایی OCA و با تاکید بر تسریع واکسیناسیون عمومی و روند رو به کاهش مبتلایان به کووید ۱۹ در ایران خاطرنشان کرد: با توجه به توزیع گسترده واکسن در میان اقشار مختلف جامعه، همچنان آماده برگزاری و میزبانی نشست هیات اجرایی شورای المپیک آسیا هستیم و انتظار می‌رود اعضاء در این خصوص آمادگی و حمایت خود را اعلام نمایند.
برگزاری مسابقات جهانی والیبال نوجوانان از نمونه‌های مطلوب آمادگی ایران برای میزبانی به شما می‌رود.
در این نشست از زحمات و تلاش‌های شیخ احمد الفهد آل صباح، رئیس شورای المپیک آسیا که موقتا به دلایل شخصی از سمت خود استعفا کرده است نیز تقدیر و تشکر شد.

About Author