افزایش ناوگان اتوبوسرانی درون‌شهری اردبیل

شهردار اردبیل از برنامه‌ریزی شهرداری برای خرید و افزودن چندین دستگاه اتوبوس شهری به ناوگان حمل‌ و نقل عمومی کلانشهر اردبیل خبرداد. به گزارش ساقی آذربایجان ،شهردار اردبیل محمد صفری به بازدید خود از کارخانه سایپا دیزل اشاره کرد و گفت: خلاهای سیستم ناوگان حمل‌ و نقل عمومی به عنوان ضرورتی اساسی بررسی شده و […]

شهردار اردبیل از برنامه‌ریزی شهرداری برای خرید و افزودن چندین دستگاه اتوبوس شهری به ناوگان حمل‌ و نقل عمومی کلانشهر اردبیل خبرداد.

به گزارش ساقی آذربایجان ،شهردار اردبیل محمد صفری به بازدید خود از کارخانه سایپا دیزل اشاره کرد و گفت: خلاهای سیستم ناوگان حمل‌ و نقل عمومی به عنوان ضرورتی اساسی بررسی شده و با پیگیری‌های انجام شده در تهران موفق به اخذ اعتبارات لازم به مبلغ ۷۶۰ میلیارد ریال برای توسعه و نوسازی این ناوگان شدیم.
شهردار اردبیل محمد صفری بیان کرد: کل این اعتبارات جهت خرید اتوبوس‌های نو و استاندارد شهری هزینه خواهد شد.
شهردار اردبیل محمد صفری به کاهش سهم اتوبوس‌های شهری در آمار جابجایی مسافران درون‌شهری در سال‌های اخیر به دلیل عدم نوسازی این ناوگان در اردبیل اشاره کرد و افزود: با برنامه‌های جدید شهرداری اردبیل در توسعه و حمایت از ناوگان عمومی تلاش می‌شود تا در آینده سهم این بخش در جابجایی مسافر از نظر کمیت و کیفیت افزایش یابد.
بر اساس آخرین آمار شهر اردبیل حدود ۵۲۹ هزار و ۳۷۴ نفر جمعیت دارد.