اهدای ۱۹۷ هدیه ازدواج و فرزندآوری به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه

معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری با اشاره به اینکه طرح «شمیم» و «جوانه» یکی از خدمات نوین صندوق اعتباری هنر در دولت مردمی است، گفت: از ابتدای اجرای این طرح ۱۹۷ هدیه ازدواج و فرزندآوری به اعضای صندوق پرداخت شده است. فرزاد طایفه حیدری با تشریح جزئیات دو طرح «شمیم و جوانه»، گفت: […]

معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری با اشاره به اینکه طرح «شمیم» و «جوانه» یکی از خدمات نوین صندوق اعتباری هنر در دولت مردمی است، گفت: از ابتدای اجرای این طرح ۱۹۷ هدیه ازدواج و فرزندآوری به اعضای صندوق پرداخت شده است.
فرزاد طایفه حیدری با تشریح جزئیات دو طرح «شمیم و جوانه»، گفت: تخصیص تسهیلات قرض الحسنه و پرداخت هدیه بلاعوض به اعضای صندوق با هدف ترویج فرهنگ ازدواج و تشویق به فرزندآوری در پیروی از فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص سیاست جوان سازی جمعیت از خدمات نوین صندوق در دولت مردمی است که از ابتدای مهر ۱۴۰۰ عملیاتی شده است.
وی یادآور شد: به اعضایی که تاریخ ثبت رسمی عقد ازدواج آنها در بازه زمانی اول مهرماه ۱۴۰۰ تا ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱ باشد تسهیلات طرح شمیم تعلق می گیرد.
به گفته معاون صندوق اعتباری هنر در قالب این طرح، مبلغ ۳۰ میلیون تومان تسهیلات بدون بهره با کارمزد ۲ درصد همراه با ۵ میلیون تومان هدیه ازدواج بلاعوض تقدیم اعضای واجد شرایط می شود.
وی در ادامه افزود: طرح جوانه به اعضایی تعلق می گیرد که از اول مهر ماه سال ۱۴۰۰ تا پایان ۱۴۰۱ صاحب فرزند شوند. در قالب این طرح مبلغ ۳۰ میلیون تومان تسهیلات بدون بهره با کارمزد ۲ درصد همراه با مبلغ ۵ میلیون تومان کمک بلاعوض تقدیم می شود.
حیدری در ادامه افزود: تسهیلات طرح شمیم فقط به ازدواج اول و دائم تخصیص می گیرد. در صورتی که هر یک از زوج ها و والدین (متقاضیان طرح شمیم و جوانه) عضو صندوق اعتباری هنر باشند، فقط به یکی از زوج ها وام به مبلغ ۳۰ میلیون تومان تخصیص می یابد اما هدیه بلاعوض به هر دو نفر تعلق می گیرد.