برگزاری بیش از ۵۰۰ برنامه فناورانه در راستای رویداد ملی گام دوم

مدیرکل سراهای نوآوری دانشگاه آزاد از برگزاری بیش از ۵۰۰ برنامه فناورانه در راستای رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر بهزادی پور اظهار کرد: پس از ابلاغ دستورالعمل رویداد گام دوم دانشگاه در ابتدای دی ماه ۱۴۰۰، کمیته استارت آپ ها و شرکت ها متشکل از فعالان و مدیران حوزه فناوری در مراکز رشد و سراهای نوآوری، ذیل دبیرخانه مرکزی رویداد تشکیل شد.

وی در ادامه به تشریح وظایف اصلی این کمیته پرداخت و تصریح کرد: اطلاع رسانی و پیگیری برگزاری برنامه های فناورانه در واحدهای دانشگاهی، ارزیابی ایده‌ها، استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های فناور و خلاق معرفی شده از سوی واحدهای دانشگاهی، پیگیری تیم‌سازی و توانمندسازی استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های منتخب جهت حضور در رویداد در چارچوب وظایف این کمیته تعریف می‌شود.

رییس کمیته استارت‌آپ‌ها و شرکت ها اظهار کرد: در حال حاضر توانسته‌ایم با پیگیری برگزاری برنامه‌های فناورانه در واحدهای دانشگاهی به شرایط مطلوبی برسیم و در مجموع تاکنون ۵۴۴ برنامه فناورانه در قالب‌های ایده آرا، چالش فناوری و استارت‌آپ ویکند در واحدهای دانشگاهی کشور برگزار شده و یا در روزهای پیش رو برگزار خواهد شد.

وی افزود: تعداد این برنامه‌ها به تفکیک استان‌ها عبارتست از: مرکزی با ۵۵ برنامه، فارس ۴۴ برنامه، اصفهان ۳۹ برنامه، تهران ۳۸ برنامه، آذربایجان شرقی و خوزستان ۳۶ برنامه، گیلان ۳۵ برنامه، خراسان رضوی ۳۴ برنامه، واحد علوم و تحقیقات ۲۵ برنامه، یزد ۲۰ برنامه، کرمان ۱۷ برنامه، مازندران ۱۶ برنامه، اردبیل ۱۵ برنامه، قزوین و هرمزگان ۱۲ برنامه، چهارمحال و بختیاری ۱۱ برنامه، کردستان ۱۰ برنامه، زنجان و خراسان جنوبی ۹ برنامه، واحد نجف آباد ۸ برنامه، سمنان و ایلام ۷ برنامه، همدان ۶ برنامه، آذربایجان غربی، گلستان، لرستان، قم و کهگیلویه و بویراحمد ۵ برنامه، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و خراسان شمالی ۴ برنامه، البرز و واحد الکترونیکی ۳ برنامه و بوشهر با ۲ برنامه فناورانه حضور فعالانه‌ای در این عرصه خواهند داشت.

مدیرکل سراهای نوآوری خاطرنشان کرد: پس از برگزاری برنامه‌های فناورانه در واحدهای دانشگاهی و از طریق سامانه رویداد، منتخبین به کمیته استارت‌آپ‌ها و شرکت‌ها جهت ارزیابی نهایی معرفی می شوند. مهلت برگزاری برنامه‌های فناورانه و ارسال مشخصات منتخبین نیز تا ۲۰ اسفند ماه سال جاری تمدید شده است.