بهره برداری ازتونل انتقال آب به دریاچه ارومیه

معاون اول رئیس جمهوری گفت: تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه آماده بهره برداری شده است.
به گزارش ساقی آذربایجان، محمد مخبر در دیدار با استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اتمام تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه و آماده شدن این طرح برای بهره برداری، از پیگیری‌های استاندار آذربایجان غربی و تلاش مهندسان و کارگران دخیل در این طرح قدردانی کرد و افزود: دولت سیزدهم توجه ویژه ای برای احیای دریاچه ارومیه و شتاب بخشیدن به روند توسعه آذربایجان غربی دارد.
وی با اشاره به عقب ماندگی‌های آذربایجان غربی در برخی از شاخص‌های توسعه گفت: از ظرفیت‌های ملی برای شتاب بخشیدن به روند توسعه آذربایجان غربی استفاده می‌شود.
مخبر ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده در این استان در راستای حل مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی، آذربایجان غربی را یکی از استان‌های با ظرفیت و توانمند با موهبت‌های الهی دانسته و افزود: این توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بالقوه، زمینه حضور هلدینگ ها و سرمایه گذاران بزرگ دولتی، نیمه دولتی و خصوصی در استان را فراهم می‌کند.
وی ایجاد مسیرهای ترانزیتی جدید و اقتصادی کردن حمل و نقل را در دستیابی به بازارهای صادراتی یک برنامه اثرگذار و اولویت دار دانسته و افزود: آذربایجان غربی به لحاظ موقعیت استراتژیک در همسایگی با کشورهای مختلف می‌تواند تأثیر بسزایی در رشد و توسعه داشته باشد.
معاون اول رئیس جمهور در پایان این دیدار با دستور به وزیر صمت، بر حضور جدی هلدینگ های سرمایه گذاری در حوزه‌های مختلف آذربایجان غربی تاکید کرد.