تاکید وزیر راه بر حمل یکسره کالا از بنادر

وزیر راه و شهرسازی، رستم قاسمی در نشست ۲۱۹ شورای عالی ترابری با موضوع آخرین وضعیت موجودی کالاهای اساسی در بنادر کشور و راهکارهای تخلیه سریع این کالاها، اظهارکرد: حمل یکسره کالا از کشتی به مقاصد داخلی باید در دستور کار قرار بگیرد و تمام حاضران در جلسه باید در حوزه اختیارات و وظایف خود برای محقق شدن این امر تلاش کنند.
وی افزود: ضرورت دارد که تمام ذی‌نفعان این روند نسبت به دریافت مجوزهای لازم برای حمل یکسره اقدام کنند و وزارت راه و شهرسازی نیز تمام توان خود را برای تامین این مجوزها به کار خواهد بست.
این عضو کابینه دولت سیزدهم همچنین از دستگاه‌های نظارتی خواست تا نسبت به تسهیل فرآیندهای بازرسی و ترخیص کالاهای ضروری که لازمه محقق شدن حمل یکسره است، اقدام کنند.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به ضرورت تامین ناوگان جاده‌ای و ریلی برای حمل کالاهای اساسی گفت: وزارت راه و شهرسازی در کمیته‌های تخصصی راهکارهای افزایش ظرفیت حمل را بررسی خواهد کرد. در بلندمدت نیز باید نسبت به افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بنادر با تامین تجهیزات مورد نیاز اقدام شود.
قاسمی در پایان گفت: لازم است سازوکاری طراحی شود تا بنادر از زمان تقریبی رسیدن کشتی‌های حامل کالا مطلع باشند تا تمام دستگاه‌های مسئول بتوانند برای حمل کالاها برنامه ریزی کنند.
براساس گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در این نشست شهرام آدم‌نژاد، معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی، سعید رسولی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت راه‌آهن، محمد راستاد، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بنادر و دریانوردی، داریوش امانی، معاون وزیر و رییس سازمان راهداری، سیاوش امیرمکری، سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، نمایندگان وزارت صمت، گمرک، بانک مرکزی، شرکت بازرگانی دولتی، انجمن ایمنی راه‌ها، بخش خصوصی و سایر اعضای شورا حضور داشتند.

About Author