تغییر کاربری اراضی در البرز مشکل‌زا شده است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: یک از مشکلاتی که به صورت ویژه در البرز وجود دارد بحث تغییر کاربردی اراضی است که مشکلاتی زیادی را ایجاد کرده است. به گزارش ساقی آذربایجان، سید جواد ساداتی‌نژاد شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان البرز که به ریاست رئیس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: یک از مشکلاتی که […]

وزیر جهاد کشاورزی گفت: یک از مشکلاتی که به صورت ویژه در البرز وجود دارد بحث تغییر کاربردی اراضی است که مشکلاتی زیادی را ایجاد کرده است.
به گزارش ساقی آذربایجان، سید جواد ساداتی‌نژاد شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان البرز که به ریاست رئیس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: یک از مشکلاتی که به صورت ویژه در البرز وجود دارد بحث تغییر کاربردی است که مشکلاتی زیادی را ایجاد کرده است.
وی با اشاره به عدم خودکفایی البرز در پرورش مرغ بیان کرد: این امر در برخی مواقع مشکل‌آفرین است.
وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: رشد روز افزون شهر باعث لطمه به کشاورزی و دامپروری در البرز شده است.
وی با بیان اینکه ۶۰۰ میلیارد اعتبار برای حوزه کشاورزی البرز در نظر گرفته شد، خاطرنشان کرد: برای تکمیل شبکه‌های آبیاری و راه اندازی شبکه آبیاری نوین البرز اعتباراتی در نظر گرفته شد.
ساداتی‌نژاد متذکر شد: در این راستا ۱۵ میلیارد تومان برای آبرسانی به عشایر و ۳۵ میلیارد تومان نیز برای ایجاد مرکز نگهداری ژن گیاهی در البرز در نظر گرفته شد.