جان مردم برای‌تان مهم باشد!

رئیس پلیس راهور انتظامی کشور از عملکرد وزارت بهداشت و خودروسازان انتقاد کرد.

به گزارش ساقی آذربایجان ، سردار سید کمال هادیان‌فر رئیس پلیس راهور انتظامی کشور در نشست خبری با اصحاب رسانه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار و تقدیر از نقش خبرنگاران در اطلاع رسانی به مردم به روند تصادفات پرداخت و گفت: تصادفات تعارف بردار نیست و به عواملی، چون عوامل انسانی، خودرو، جاده و قانون بر می‌گردد؛ آن‌جایی که فردی می‌گوید می‌زنم دیه می‌دهم نشان می‌دهد که قانون مشکل دارد.

رییس پلیس راهور فراجا گفت: امروز سبد ورودی خودرو مانند دهانه قیف شده چراکه همه می‌خواهند خودرو تولید کنند، اما به ته قیف توجه نمی‌کنند.

رئیس پلیس راهور انتظامی کشور تصریح کرد: تا کی باید تعارف کرده و حرف نزنیم، سال ۸۳، پنج هزار و ۲۰۰ نقطه حادثه خیز داشته و زمانی هم که من آمدم همان تعداد نقاط وجود داشت، آن موقع هم می‌گفتند به خاطر تولید ملی اسم خودرو را نیاورید و هرروز در این نقاط تصادف می‌دهیم؛ تصادف هر روز است تا برایش فکر عاجلی شود و همه دولت‌ها مسوول بوده و رسیدگی نکردند.

وی افزود: در جلسه با رییس جمهور من به ایشان گفتم همین که دولت بخواهد در این زمینه وارد شود ۵۰ درصد قضیه حل است فقط باید از دستگاه‌ها تکلیف بخواهید اصلا چرا وزارت بهداشت کاری برای تصادفات نمی‌کند؟ چرا وزارت بهداشت در خصوص امدادرسانی کاری نمی‌کند؟ چرا مصدومان تلف می‌شوند؟

رییس پلیس راهور فراجا گفت: شما خبرنگاران صدای مردم بوده و باید موضوعات را به ما منتقل کنید؛ برخی می‌گویند ۱۶۴ برنامه ایمنی و کیفیت دارند، اما ما در عمل هیچ چیزی نمی‌بینیم. ورق فولاد، ایربگ، ترمز، نقص فنی هیچ کدام اصلاح نمی‌شود و فقط خودرو تولید می‌کنند؛ جان مردم برایتان مهم باشد. دو هزار میلیارد در روز درآمد دارید، اما بگویید چقدر برای ایمنی هزینه کرده اید.

وی افزود: خبرنگاران باید ایمنی و سلامت مردم را مطالبه کنند. باید بحث اسقاط وسیله خودرو را مطالبه کنید، در خصوص سن فرسودگی یک شخص شکایت کرده و دیوان رای داده و مبنا را بر اساس معاینه فنی گذاشته، اما کدام معاینه فنی؟ بروید در اطراف تهران ببینید سیخ کباب تو اگزوز می‌کنند و تست معاینه فنی می‌گیرند این‌ها با جان مردم سر و کار دارند بعد به من می‌گویند از معاینه فنی حمایت کنید.

وی ادامه داد: باید به تصادفات اهمیت دهیم ۱۸ درصد افرادی که در تصادفات کشته می‌شوند کمتر از ۱۸ سال هستند و هیچ نقشی در این زمینه نداشته اند.

رییس پلیس راهور کشور خاطرنشان کرد: وقتی من درباره خودرو صحبت کردم کسی پشت ما را نگرفت، خدا سلامتی بدهد به مقام معظم رهبری که به هر نحوی از تولید خودروی باکیفیت حمایت کردند؛ اصلا خودروسازان به حرف من گوش ندهد به حرف رهبری گوش دهند و خودروی سالم و ایمن بسازند.

تخته سیاه