حذف جواد فروغی و فاطمه کرم‌زاده از لیست بورسیه‌های تیراندازی

ورزشکاران بورسیه‌ای که در دوران سرپرستی علی دادگر به کمیته ملی المپیک معرفی شده بودند با آمدن مبینی به عنوان سرپرست در این فدراسیون، تغییر کردند.
در دوره سرپرستی علی دادگر در فدراسیون تیراندازی، جواد فروغی در رشته و فاطمه کرم‌زاده در رشته تفنگ به عنوان بورسیه‌های این رشته به کمیته ملی المپیک اعلام شدند.
کمیته بین‌المللی المپیک هر ماه کمکی را به ورزشکاران بورسیه می‌کند تا آنها بتوانند با آمادگی بیشتر در المپیک پاریس حضور داشته باشند.
شرایط بورسیه ورزشکاران المپیکی به شرح زیر است:
“بورسیه ورزشکاران المپیکی، برای هر دوره بازی های المپیک تابستانی، زمستانی و جوانان از سوی همبستگی المپیک برنامه ریزی و اعلام می‌شود.
امکان بورسیه، برای تعداد محدودی از ورزشکاران برجسته رشته‌های المپیکی وجود دارد.
هدف از این بورسیه حمایت ورزشکاران رشته‌های المپیکی است که پتانسیل و توانایی حضورشان در بازی‌های المپیک، توسط کمیته ملی المپیک کشورشان تشخیص داده شده است اما امکان حمایت کامل آنها برای تمرین، حضور موفق و کسب مدال در بازی‌ها از سوی فدراسیون مربوط ضعیف است.
شرایط بورسیه با انتخاب کمیته ملی المپیک صورت می‌گیرد و شامل دو حالت است: ۱٫فراهم نمودن امکانات استاندارد و برتر یا انتخاب مرکز استاندارد و برتر برای آموزش و تمرین ورزشکار توسط کمیته ملی المپیک، ۲٫معرفی مرکز استاندارد و برتر توسط OSمراحل و شرایط بورسیه برای رشته‌های انفرادی و تیمی متفاوت بوده و به صورت جداگانه اعلام می‌شود.
مراحل بورسیه شامل: ۱٫ اعلام شرایط توسط المپیک سولیداریتی در فاصله زمانی مشخصی قبل از بازی‌های المپیک، ۲٫بررسی و انتخاب ورزشکاران واجد شرایط و شرایط بورسیه توسط هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک با مشورت فدراسیون ملی، ۳٫ اعلام به همبستگی المپیک، ۴٫ استعلام همبستگی المپیک برای هر ورزشکار از فدراسیون بین المللی هر رشته، ۵٫ اعلام نتیجه و آغاز بورسیه می‌باشد.
مطابق مقررات المپیک سولیداریتی، در هر مقطع زمانی در طول بورسیه، مشخص گردد ورزشکار معرفی شده دارای شرایط لازم برای ادامه بورسیه را ندارد از جمله واجد شرایط نشدن برای حضور در بازی های المپیک، بورسیه قطع خواهد شد.”
اما نکته جالب توجه در فدراسیون تیراندازی این است که با رفتن دادگر از تیراندازی و آمدن مبینی به عنوان سرپرست در این فدراسیون، اسامی نفرات بورسیه تیراندازی تغیر کرده است.
جواد نکونام در تفنگ بادی و سجاد پورحسینی در تپانچه بادی نفرات جایگزینی هستند که فدراسیون تیراندازی به کمیته ملی المپیک اعلام کرده است. حال باید دلیل این تغییر را جویا شد و آیا کمیته ملی المپیک در تغییرات صورت گرفته نقشی داشته است یا اینکه سرپرست جدید فدراسیون دستور به این تغییر داده است؟

About Author