دستگیری دندانپزشک قلابی در تبریز

معاون درمان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اعلام کرد: دندانپزشک قلابی که بدون اخذ مجوز‌های لازم اقدام به مداخله در حوزه درمان می‌کرد در تبریز شناسایی و دستگیر شد.

 جواد احمدیان افزود: با گزارش‌های مردمی و رصد تیم‌های بازرسی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز، مطب دندانپزشکی قلابی این فرد در سریع‌ترین زمان شناسایی و به علت نبود مجوز و دخالت در امور درمانی و فعالیت افراد فاقد صلاحیت حرفه ای، پس از طی مراحل قانونی پملپ شد.

به گفته وی مدارک موجود دندانپزشک قلابی به مرجع قضائی و همچنین دفتر حقوقی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای طی مراحل اداری و قضائی ارائه شد.

احمدیان همچنین از پلمپ ۲ مرکز دیگر غیرمجاز مداخله گر امور درمان در تبریز خبر داد و اظهار کرد: در چند روز اخیر و در ادامه روند بازدید‌های نظارتی کارشناسان نظارت معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای برخورد با مراکز غیرمجاز و مداخله در امور درمان این ۲ مرکز فعال در زمینه تزریقات و پانسمان پلمپ شد.

وی با تاکید بر لزوم صیانت از حقوق گیرندگان خدمات پزشکی و پیشگیری از مخاطرات حاصل از فعالیت مراکز غیرمجاز درمانی یادآور شد: در هفته گذشته با پیگیری و تلاش کارشناسان نظارت بر درمان دانشگاه، همکاری دادستانی مرکز استان، پلیس اماکن و پس از حصول اطمینان از صحت موضوع از طریق پایش عملکردی، حضور در مکان مذکور و بررسی‌های لازم و محرز شدن غیرقانونی بودن فعالیت این واحدها عملیات پلمپ اجرایی شد.

معاون درمان رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه یکی از وظایف حوزه معاونت درمان حفظ سلامت آحاد جامعه است، افزود: معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز مصمم به برخورد جدی با متخلفان در حوزه ارائه خدمات درمانی است و با متخلفان بدون چشم پوشی برخورد می‌شود.

وی از مردم درخواست کرد ضمن خودداری از مراجعه به واحد‌ها و موسسه‌های غیرمجاز درمانی، هرگونه تخلف یا دخالت غیرمجاز افراد فاقد صلاحیت در امر درمان را از طریق سامانه ۱۹۰ اطلاع دهند.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی تبریز، بیشترین تخلفات پزشکی در آذربایجان شرقی مربوط به حوزه دندانپزشکی است

About Author