دستگیری سارقان حرفه ای میلیاردی در ارومیه

ارومیه- رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی از شناسایی و دستگیری سارقان حرفه ای با ۳ فقره سرقت و کشف اموال مسروقه به ارزش ۱۰ میلیارد ریال در شهرستان ارومیه خبر داد.
سرهنگ صادق شکری در تشریح جزئیات کشف این سرقت‌ها در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در راستای تبیین و عملیاتی کردن اهداف قرارگاه تشدید مبارزه با سرقت و در پی وقوع یک فقره سرقت محموله انجیر با روش مسمومیت در کلانشهر ارومیه، یک تیم مجرب از کارآگاهان اداره سرقت پلیس آگاهی استان تشکیل و مراتب به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: کارآگاهان با انجام اقدامات پیچیده اطلاعاتی و پلیسی و روش‌های نوین کشف جرم، موفق شدند ۳ سارق سابقه دار را شناسایی و با تعقیب و مراقبت شبانه روزی طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به همراه اموال مسروقه جهت انجام تحقیقات به پلیس آگاهی تحویل دهند.
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی ادامه داد: در تحقیقات پلیسی انجام شده متهمان به انجام ۳ فقره سرقت محموله‌های باری که از استان‌های فارس و گیلان به مقصد شهرستان ارومیه بارگیری شده بودند از طریق مسمومیت غذایی رانندگان و سرقت محموله‌ها اعتراف کردند.
سرهنگ شکری با بیان اینکه ارزش اموال کشف شده از سارقان ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است، اظهارکرد: در این راستا ۳ متهم دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.
رئیس پلیس آگاهی فرمانده انتظامی آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: مردم نقش مهمی در ارتقا امنیت اجتماعی در سطح جامعه دارند و از این رو می‌توانند با مشاهده هرگونه موارد مشکوک، موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به مرکز فوریت‌های پلیس گزارش کنند.

About Author