دسیسه مرد شیاد برای مردان کچل

رئیس پلیس فتا استان اردبیل از دستگیری گروهی به سرکردگی متهم اصلی پرونده ملقب به دکتر که با تشکیل شبکه فروش اقدام به توزیع محصول تقلبی رویش مو می‌کردند، خبر داد.
سرهنگ علی قهرمان طالع، رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: طی پایش فضای مجازی، تیم رصد این پلیس با صفحه اینستاگرامی برخورد کردند که گردانندگان آن اقدام به تبلیغ و فروش شبکه‌ای دارو با عنوان محلول رویش مو با مارک خارجی می کردند که موضوع بدلیل سلامت هموطنان در دستور کار ویژه افسران سایبری قرار گرفت.
داروی ریزش مو این دکتر تقلبی بود
به گزارش رکنا، وی ادامه داد: کاراگاهان سایبری بلافاصله با جمع آوری مستندات لازم و انجام شیوه‌های فنی و پلیسی متوجه شدند که گرداننده این شبکه اقدام به تشکیل باند گسترده فروش محلول مزبور نموده و با انتشار آگهی گسترده در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی خارجی و معرفی خود بعنوان دکتر اقدام به جذب بازاریاب نموده و با آموزش بازاریابان در گروه واتس اپ، اقدام به فروش و ارسال محلول به خریداران می نماید.
سرهنگ قهرمان طالع اظهار داشت: تیم عملیاتی پلیس فتا متهمان اصلی پرونده را که دو نفر آقا و یک نفر خانم بودند را شناسایی، دستگیر و به پلیس فتا انتقال دادند که در همان ابتدای بازجویی متهم اصلی معروف به دکتر به اتهام وارده مبنی بر جعل محلول رویش مو، داشتن گردش مالی بیش از ۴ میلیاردی طی یک سال از این طریق و همچنین در اختیار داشتن ۵۸ صفحه اینستاگرامی و ۲ کانال تلگرامی با بیش از ۱۲۰۰ پست، اعتراف نمود و سرانجام، پرونده تکمیل و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.
رئیس پلیس فتا استان اردبیل عنوان کرد: هموطنان توجه داشته باشند که مجرمین سایبری با استفاده از ظروف و مارک و مواد ناسالم اقدام به بسته بندی محصولات آرایشی، بهداشتی و بعضا پزشکی کرده و ضمن حراج آن ها در شبکه های اجتماعی خارجی و داخلی، جان آنها را به خطر می اندازند که باید در این خصوص هوشیار بوده و جهت تهیه مواد مورد نیاز خود حتما از داروخانه ها و فروشگاه‌ها مجاز اقدام نمایند.
این مقام انتظامی گفت: کاربران می توانند برای ارائه گزارشات خود در خصوص این گونه صفحات و کانال های غیرمجاز از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir قسمت مرکز فوریت‌های سایبری با پلیس فتا در ارتباط باشند.

About Author